banner864

Dünya Kupası'nda bir skandal daha! 29 Haziran 2014, 16:21

Uruguay'lı futbolcu Luis Suarez'in İtalyan oyuncu Chiellini'yi ısırmasının yankıları İngiltere'de sürerken, bir İngiliz taraftarın kulağının bir ırkçı saldırıda ısırılıp kopartılması İngiltere'de pazar günleri yayımlanan Sunday People gazetesine, "Barbarca" manşetiyle kapak oldu.
"İngiliz Taraftarın Kulağı Irkçı Saldırıda Isırılıp Koparıldı" başlığını atan Sunday People, ısırılan kulağın videosunu sitesinde yayınlarken, kendi ülkesinden 3 İngiliz taraftarın ırkçı saldırısına uğradığını anlatan İngiliz taraftarın, "İngiltere'yi senin desteklememen gerekir siyah piç" dedi ve kulağımı ısırıp kopardı" sözlerini başlık yaptı.

Kulak memesinin ırkçı bir İngiliz tarafından koparılmasının İngiliz taraftarın utanç anı olduğunu yazan Sunday People'un yayımladığı video görüntüsünde kurban İngilizin boynundan kanların aktığı görüldü.

Kulağı koparılan İngiliz Robert Farquharson, kameraya şöyle konuştu:

"Kulağımı ısırdı ve bana siyah piç dedi. Benim İngiltere'yi destekliyor olmamam gerektiğini de söyledi."

Videoyu ilk defa izleyenlerden Sunday People'ın yazarı Stan Collymore'un FIFA'yı arayıp inanılmaz olay hakkında soruşturma başlatmalarını istediği öğrenildi. Irkçı saldırının Sao Paulo'daki Arena Corinthians Stadı'nda İngiltere'nin Uruguay'a 2-1 yenildiği maçtan hemen sonra meydana geldiği öğrenildi.

Luis Suarez bu maçta İngiltere'ye iki gol atmış, beş gün sonra da İtalyan futbolcuyu ısırarak futboldan 4 ay men cezası almıştı. DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar