banner864

Duruşma 18 Kasım'a ertelendi 25 Eylül 2014, 19:32

Stadlarda fişleme iddialarıyla gündeme gelen Passolig kartı uygulamasında, mahkeme "tedbir uygulanması" talebini reddetti. Passolig'e karşı Taraftar Hakları Dayanışma Derneği’nin açtığı dava ileri bir tarihe ertelendi. ‘Taraftarlar kararı, ‘Susma haykır e-bilete hayır’ sloganıyla protesto etti.

PASSOLİG DAVASI paylaşan: ulusalkanal
Süper Lig'in 3'üncü haftası geride kalırken, Lig'de tartışmaları bir türlü dinmeyen PassoLig kartına karşı açılan dava Ankara adliyesinde görüldü.

Taraftar Hakları Dayanışma Derneği’nin, Futbol Federasyonu ve Aktif Bank aleyhine açtığı davanın duruşması Ankara 16’ıncı Tüketici Mahkemesi’nde yapıldı.

Duruşmada taraftarlar PassoLig aleyhine, Futbol Federasyonu ise davayı açan dernek aleyhine taleplerde bulundu.

Futbol Federasyonu ve Aktif Bank'ın avukatları, Taraf-Der’in tüzüğüyle ilgili tereddütlerinin olduklarını belirterek, tüzüğün dava dosyasına getirtilmesini istedi.

Taraftarlar ise PassoLig'e tedbir uygulanmasını, yani kesin karar çıkıncaya kadar PassoLig kullanımının durdurulmasını talep etti.

Mahkeme, tedbir kararı talebini reddetti. Taraf-Der tüzüğünün istenmesine karar veren mahkeme duruşmayı 18 Kasım’a erteledi.

Duruşmayı izleyen taraftarlar, karara tepki gösterdi.

Passolig davası için Ankara’ya gelen taraftarlar, eylemin ardından Abdi İpekçi Parkı’nda nöbet tutan Vanlı işçileri ziyaret etti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar