banner864

Efsane aday oldu! Oylar Maradona'ya 22 Haziran 2015, 11:40

Arjantinli eski yıldız Armando Diego Maradona'nun, İngiltere'ye elle attığı golün 29. yıldönümünde FIFA Başkanlığı'na adaylığı açıklandı
Arjantinli eski yıldız Armando Diego Maradona'nun, İngiltere'ye elle attığı golün 29. yıldönümünde FIFA Başkanlığı'na adaylığı açıklandı

FIFA'da Sepp Blatter'in istifasını açıklamasının ardından Arjantinli eski yıldız Armando Diego Maradona'nın başkanlığa aday olduğu açıklandı.

Deneyimli futbolcunun, FIFA Başkanlığı'na adaylığı 1986 Dünya Kupası'nda İngiltere'ye elle attığı ve "Tanrı'nı eli" dediği golün 29. yıldönümünde duyuruldu.

Maradona'nın, Telesur adlı televizyon kanalında birlikte program yaptığı ünlü spor yazarı Victor Hugo Morales, canlı yayında bu önemli haberi verdi.

 

Morales, defalarca konuştuğu Maradona'nın adaylıkta ciddi olduğunu ve kendisine Arap ülkelerinin federasyonları dışında birçok ülkenin desteğinin de arkasında olduğunu söylediğini belirtti.

Morales, "Diego, FIFA'daki rüşvet ve yolsuzluklarla savaşmaya kararlı. Değişim için başkan adayı olmaya karar verdi. Kendisini futbol oynayan futbol adamlarının ilk savaşçısı gibi görüyor. FIFA'da ve Arjantin Futbol Federasyonu'ndaki yolsuzlukları ondan daha iyi bilen ve dile getiren başka biri yok" dedi.

Daha önce Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales de, FIFA'da Sepp Blatter'in yerine geçmesi gereken ismin Maradona olduğunu söylemişti. (ntvspor)

Yorumlar

abrek :

oyumuz maradonaya :)

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar