banner864

Elazığspor'a FIFA'dan şok 18 Haziran 2015, 18:21

FIFA, Elazığspor Kulübü'nü, Almanya Mainz Kulübü'ne 303 bin Euro para ödemeye mahkum etti
Elazığspor Kulübü, Deniz Yılmaz'ın Trabzonspor'a satışından dolayı yetiştirme bedelini Almanya'nın Mainz kulübüne ödemediği için FIFA'ya şikayet edildiği ortaya çıktı.

Elazığspor, 303 bin lirayı 30 gün içerisinde FIFA hesabına yatırmazsa, FIFA Disiplin Kurulu'na sevkedilecek.

FIFA, Elazığspor Kulübü'nü, Almanya Mainz Kulübü'ne 303 bin Euro para ödemeye mahkum etti. Deniz Yılmaz'ın Trabzonspor'a gerçekleşen transferinde Elazığspor Kulübü'nün, Mainz Kulübü ile yaptığı sözleşmeye uymadığı belirtildi.

Konu ile ilgili olarak Almanya'nın Mainz Kulübü, bugün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Deniz Yılmaz'ın Trabzonspor'a gerçekleşen transferinde yetiştirme bedelinin Mainz Kulübü'ne ödenmediği ifade edildi. Elazığspor'un Deniz Yılmaz'ın yetiştirme bedelini Mainz Kulübüne ödememesinin ardından Alman kulübünün de FIFA'ya başvurduğu öğrenildi.

FIFA ise yaptığı araştırmaların ardından Elazığspor'un sözleşme kuralarına uymadığını belirledi ve Elazığspor'u 303 bin Euro ödemeye mahkum etti.

Elazığspor Kulübü'nün 30 gün içinde bu ödemeyi direkt FIFA'nın hesabına havale etmesi gerekiyor. Eğer 30 gün içinde bu ödeme yapılmazsa Elazığspor Kulübü, FIFA Disiplin Kurulu'na sevk edilecek.


Şahismail GEZİCİ
DHA
Etiketler

Yorum Gönder