banner864

Emre ve Volkan'ı şoke eden rapor! 13 Haziran 2015, 10:05

Fenerbahçe ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Vitor Pereira'nın imzayı atmadan önce sarı-lacivertli takım hakkında geniş kapsamlı bir araştırma yaptığı ortaya çıktı.
Fenerbahçe ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Vitor Pereira'nın imzayı atmadan önce sarı-lacivertli takım hakkında geniş kapsamlı bir araştırma yaptığı ortaya çıktı.

Pereira, 10 gün boyunca futbol takımının maç CD'lerini izledi.

Portekizli çalıştırıcının daha sonra sportif direktör Guiliano Terraneo'nun da görüşlerini alarak takım hakkında 10 maddelik bir rapor hazırladı.

Sarı lacivertlilerin yeni hocasının bu raporu yönetime de sunduğu belirlendi.

Başarılı teknik adamın öncelikle Şampiyonlar Ligi'ne kalınabilmesi ve daha sonra da şampiyonluk için yapılması gerekenleri sıraladı.

Pereira'nın raporunda, kaleci Volkan Demirel ile Emre Belözoğlu hakkında olumsuz görüşleri çok dikkat çekici.

İşte Fotomaç'ta yer alan o rapor:

1 - Fenerbahçe gibi bir takımın bu kadar az seyirciye oynamasının tek nedeni, taraftarın takımından zevk alamamasıdır. Öncelikle taraftarı stada çekecek futbolu oynamalıyız.

2- Taraftar stada geldiği zaman galibiyet ve bol gol ister. Gol atmalıyız, her zaman gol için oynamalıyız. Fenerbahçe seyircisi 1-0 kazanmak yerine 4-2 kazanmayı tercih eder.

3- Takımın temel sorunu çok yavaş oynaması, rakibin kendisine karşı önlem almasını sağlaması... Daha hızlı oynamalı, daha dar alanda topu çevirmeli ve rakip takımın stoperlerine pres yapıp top çıkartmamalıyız.

4- Bu yüzden önüne top atılınca koşan değil, topu aldığı zaman takımı önde tutacak bir forvete ihtiyacımı var. Acilen bu oyuncu alınmalı.

5- Diego Ribas gibi bir yıldız tüm sezon boyunca kulübede kalmış. Diego ile konuşacağım, derdini dinleyeceğim. Kalıp oynamak istiyorsa, onu oynatırım. Ama gitmek istiyorsa da bir dakika bile durmasına izin vermem.

6- Kalecimiz (Volkan Demirel) maçı çok fazla yaşıyor. Soğukkanlılığını ise çabuk kaybediyor. Bir takım, takım olmaya kaleden başlar. İyi kaleci olduğu belli ama bazı mental sorunları olduğu da ortada. Bunu beraber çözmeye çalışacağız. Yoksa kendisiyle çalışmam.

7- Emre çok iyi ama yaşlı olduğu için fazlaca sakatlanan bir isim. Kendisi Volkan gibi çok fazla şey yapmaya çalıştığı için sorun yaşıyor. Tek yapması gerekenin futbol oynamak olduğunu kendisine anlatabilirsem çok faydalı olur. Yoksa kendisiyle yollarımız ayrılır.

8- Bekler hücum oyuncularından rol çalıyorlar. Fazla ileri çıktıkları için de takım savunması aksıyor. Savunmacının işi önce savunma yapmaktır. Bunu çok çalışmamız lazım.

9- Çok fazla sakatlık yaşayan ve yaş ortalaması çok bir savunma göbeğimiz var.Acilen sol ayakla oynayabilen bir stoper almalıyız.

10- Mehmet Topal her zaman bu kadar üst seviyede oynayamaz.

Takımın temizlikçisi gibi... Bu kadar defansif oynayan bir takımda bir ön liberoya bu kadar iş düşüyorsa, takım savunmasında zafiyet var demektir. Mehmet Topal'a yardımcı olmak zorundayız.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar