banner864

'Enes Kanter, Oklahoma'ya gitmekle doğru iş yaptı' 02 Nisan 2015, 14:04

NBA takımlarından New Orleans Pelicans formasını giyen Türk basketbolcu Ömer Aşık, önlerindeki tüm maçları kazanarak, Play-Off'lara kalmak istediklerini söyledi.
NBA'de Batı Konferansı'nda mücadele eden ve Play-Off'lara kalmak isteyen New Orleans Pelicans, dün gece oynadığı maçta Los Angeles Lakers'ı 113-92 mağlup etti. New Orleans Pelicans'ın Türk oyuncusu Ömer Aşık, maç öncesinde DHA'ya yaptığı açıklamada Play-Off'lara kalmak istediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"Normal sezonun bitimine artık çok az bir süre kaldı. Takım olarak önümüzdeki kalan bütün maçları kazanıp, Oklahoma'nın önünde Play-Off'lara kalmak istiyoruz. Bunu yapabilecek güçteyiz. NBA'deki yaş ortalaması en genç takımlardan biriyiz. Sezon içerisinde inişli çıkışlı zamanlarımız oldu. Önemli oyuncularımızın yaşadığı sakatlıklar, ligde olduğumuz sırada etkili oldu. Bazen genç oyunculardan kurulu kadrolarda bu tip tecrübe sorunları olabiliyor. Önemli olan yaşadığımız sezon içerisindeki şeylerden dersler çıkarıp kendimizi geliştirmemiz."

"ENES KANTER, OKLAHOMA'YA GİTMEKLE DOĞRU İŞ YAPTI"

Enes Kanter'in Oklahoma City Thunder'a gidişini de değerlendiren Aşık, "Enes Kanter'in Oklahoma'ya gidişi onun acısından çok iyi oldu. Orada daha rahat bir oyun sisteminin içinde oynuyor, bu da maçlarda yaptığı yüksek sayı ortalamaları ile kendisini gösteriyor. Onlar ve biz Play-Off mücadelesi veriyoruz. Ama isterim ki sezon sonunda gülen taraf biz olalım. Bunun cevabını kalan maçlarımızda göreceğiz" diye konuştu.

Haber:Barbaros TAPAN
DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar