banner864

Ersun Yanal istifa etti 01 Temmuz 2015, 18:23

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal istifa etti
Trabzonspor'da Ersun Yanal ile yönetim arasındaki fikir ayrılığı son bir aydır sıkça gündeme gelirken, bordo-mavili takımda önemli bir kriz meydana geldi. Bu kriz Yanal'ın istifasına getirdi.

Teknik direktör Ersun Yanal, kadro dışı bıraktığı Kevin Constant'ı yeni sezon öncesinde affetmeyince, devreye yönetim girdi. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve sportif direktör Süleyman Hurma, Yanal'dan 28 yaşındaki Gineli futbolcuyu yeni sezon öncesinde affetmesini ve kamp kadrosuna almasını istedi. Ancak bu gelişme bordo-mavili takımda adeta kriz yarattı.

"CONSTANT KAMPA GELİRSE, BEN KAMPTA OLMAM"

Ersun Yanal, Constant'ı affetmek gibi bir düşüncesinin olmadığını söyleyince, yönetim tecrübeli teknik adamı kararından vazgeçirmeye çalıştı. Yanal, yoğun talepler üzerine yönetime "Constant kampa gelirse, ben kampta olmam" şeklinde çıkış yaptı. Yanal'ın bu tepkisi bordo-mavili takımda karşılıklı iplerin kopmasına neden oldu.

ERSUN YANAL İSTİFASINI VERDİ!

Trabzonspor'da son gelişmeler üzerine yeni sezon öncesinde Yanal ile yolların ayrılması fikri oldukça ağır basmaya başladı. Yanal yaşanan kriz sonrasında yönetimin kararını beklemeden istifasını sundu. Hacıosmanoğlu, Yanal'ın istifasını kabul ederken kısa bir süre içerisinde resmi açıklama yapılması bekleniyor.

İLK ADAY SHOTA ARVELADZE!

Bordo-mavili yönetim, Yanal'ın takımın başına getireceği ismi de buldu. Kayserispor ve Kasımpaşa'yı çalıştıran, futbolculuk kariyerinde ise Trabzonspor forması giyen giyen Shota Arveladze, Trabzon'u yakından tanıdığı için yönetim Gürcü ismi takımın başına geçirmeye oldukça sıcak bakıyor.

Kaynak: sporx.com

Yorum Gönder