banner864

Eskişehirspor'da hazırlıklar sürüyor 11 Nisan 2014, 14:40

Eskişehirspor, Süper Lig’de Pazar günü evinde ağırlayacağı Trabzonspor maçının hazırlıklarına devam ediyor. Maçın önemine değinen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, "İyi bir netice almamız gerekiyor" dedi.
Eskişehirspor, Spor Toto Süper Lig’in 29’uncu haftasında evinde ağırlayacağı Trabzonspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Siyah-kırmızılı takım, Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam gözetiminde süren antrenmanda ısınma hareketleri, düz koşunun ardından dar alanda pas çalışmaları yaptı.

Oyuncular, antrenmanın basına kapalı bölümünde, taktik ağırlıklı bir maç gerçekleştirerek antrenmanı bitirdi. Antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Trabzonspor ile Antalyaspor maçlarının, Eskişehirspor'un geleceğini belirleyecek karşılaşmalar olacağını söyledi.
"Ligde bulunduğumuz konum itibariyle Trabzonspor, Avrupa kupasına katılmak için gelebileceğimiz yerle alakalı en önemli rakiplerimizden bir tanesi. Dolayısıyla bu karşılaşmada iyi bir netice almamız gerekiyor. Trabzonspor iyi bir takım. İyi bir takım karşısında da kazanmak istiyorsak, futbolun doğrularını ortaya koyup, rakipten daha fazla mücadele edip, kazanmayı çok isteyip, doğrularla hareket edip, bu karşılaşmayı hak ederek kazanmamız gerekiyor"

Sağlam, oyuncularının da maça hazır olduğunu belirtti.
"Oyuncularımız da işin bilincindeler. Onlar da bu maçı çok iyi yaşayıp, bizim için çok önemli olan bu 90 dakikadan geleceğimiz için kazanabileceğimiz birçok değeri alıp, çok da verimli geçirme zorunluluğunu biliyorlar. O yüzden ben iyi hazırlandığımız bu karşılaşmadan istediğimiz puanları alıp, bizim geleceğimiz açısından bize katkı sağlayacak gerçekleri ve değerleri ortaya çıkaracağına inanıyorum"

Yaklaşık 80 dakika süren antrenmana, sakatlığı devam eden Diego’nun yanı sıra, bağırsak enfeksiyonu geçiren Hürriyet ve kaleci Boffin katılmadı.


ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorum Gönder