banner864

Euroleague'den açıklama geldi! 13 Ocak 2015, 17:54

Galatasaray Liv Hospital'ın 16 Ocak Cuma günü Sırbistan'da oynayacağı Kızılyıldız maçı öncesi Euroleague'den açıklama geldi.
Galatasaray Liv Hospital'ın 16 Ocak Cuma günü Sırbistan'da oynayacağı Kızılyıldız maçı öncesi Euroleague'den açıklama geldi.

21 Kasım'da İstanbul'da yaşanan Kızılyıldız taraftarının vefat etmesi olayının bir daha tekrarlanmaması için her türlü bireysel davranıştan kaçınıldığına emin olunması gerektiğini ifade etti.
 
Euroleague'den Galatasaray kulübüne yapılan açıklama şöyle;
 
"- Herkes İstanbul'da yaşanan bu trajik olayı hatırlamalı ve benzer hadiselerin tekrar yaşanmaması adına her türlü bireysel davranıştan kaçınıldığına emin olmalıdır.
 
- Genel olarak spor ve özellikle basketbol, herkesin takımına tutkusunu gösterdiği bir keyif alma yeridir. Bu tutku her zaman, rakip takım ve taraftarlara tam bir saygı çerçevesinde gösterilmelidir. Tüm taraftarlar, rakip oyuncular, kulüp ve taraftarlara saygısızlık yapmadan, kulüplerini ve oyuncularını desteklemeye ihtiyaç duyarken rekabet sadece sahalarda kalmalıdır.
 
- Şiddetin hiçbir türlüsünün sporda yeri yoktur. Kulüpler fiziksel veya sözlü her çeşit şiddeti ayıplar, yerel yetkililerle birlikte şiddeti kökünden söküp atmak için savaşır ve tüm taraftarları herhangi bir şiddet eylemine tanıklık etmeleri halinde kulüp ve yerel yetkilileri bilgilendirmeye davet eder.
 
- Tüm taraftarlar dünyanın gerçekten en iyi taraftarı olduklarını, desteklerini tamamen kulüplerine ve oyuncularına verdiklerini, ve rakip taraftarlar, kulüpler ve oyunculara gerçek bir centilmenlik gösterdiklerini, dünyaya gösterme şansına ve sorumluluğuna sahiptir."

DHA

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar