banner864

Fener rekor kırdı 07 Mayıs 2014, 12:57

Sarı lacivertliler, futbolda taraftarlarını sevince boğdu. Basketbolda çifte Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanıldı. Voleybolda ise Fenerbahçe’nin yüzü, Türkiye yerine Avrupa kupalarında güldü. Diğer branşlarda da başarılı bir dönem geçirdi.
Tam 6 branşta finallere ambargo koyan Fenerbahçe, unutulmaz bir sezon yaşadı.

Fenerbahçe, unutulmaz bir sezonu daha geride bıraktı. Sarı lacivertliler, futbol, basketbol, voleybol, boks ve kürek olmak üzere toplamda 6 branşta finallere ambargo koydu. Futbol takımının Süper Lig’de kazandığı şampiyonluğun tüm Türkiye’deki taraftarları sevince boğduğu şu günlerde, Fenerbahçe için tarihi anlar yaşandı.

Kanarya, bu sezon boyunca 6 branşta 21 defa farklı turnuvalarda final gördü. Kimi zaman sevinç, kimi zaman üzüntünün yaşandığı kader maçlarında Fenerbahçe, 10 defa kupa kaldırma başarısı gösterdi. Sarı lacivertliler, 11 kez de final müsabakalarından üzüntüyle ayrıldı.

Futbolda lig şampiyonluğu ile gelen başarı, basketbol ve voleybolda aynı paralelde gitmedi. Fenerbahçe, yalnızca basketbol ve voleybolda 7 defa final maçında mağlup oldu. Kadınlar basketbolda Galatasaray Odeabank’a 3 kupa kaybeden Kanarya, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda çifte kupa sevinci yaşadı.

Sarı lacivertli erkek basketbolcular, Cumhurbaşkanlığı Kupası finalinde Galatasaray’ı geçip zafere ulaştı. Kadın basketbol takımı da, yine finalde Galatasaray’ı 63-53’lük skorla yakarak mutlu sonu yaşayan taraf oldu.

Fenerbahçeli voleybolcular, altın bir sezon yaşamaya çok yaklaşmıştı. Ancak erkeklerde Halkbank, voleybolda VakıfBank, sarı lacivertlilerin yüzünü Türkiye’de güldürmedi. Fenerbahçe Grundig, lig ve Türkiye Kupası’nı Halkbank’a finalde kaybetti. Sarı Melekler ise, yine lig ile Türkiye Kupası’nı son maçta VakıfBank’a kaptırdı.

Ancak sarı lacivertlilerin erkekleri, filede CEV Challenge Kupası’nı kazandı. Kadınlar CEV Kupası’nda da gülen taraf Fenerbahçe’ydi. Kısacası voleybolda, Fener’in yıldızı Avrupa’da parladı. Geriye kalan diğer branşlarda da Kanarya, 5 finalde mutlu sona ulaştı, 4 finali yitirdi.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar