banner864

Fenerbahçe'den sert saldırı açıklaması: Olay çözülene kadar futbol oynamaya niyetimiz yok 06 Nisan 2015, 15:51

Fenerbahçe'de Mahmut Uslu ve Tolga Deniz Aytöre ve Şekip Mosturoğlu son olaylara ilişkin açıklama yapıyor.. İşte Uslu, Aytöre ve Mosturoğlu'nun açıklamlarından satır başları:

Mahmut Uslu: "Güvenlik güçleri olayı "taş" diyerek geçiştirmeye çalıştı. Taraftara mesaj vermek istiyorum. İtidallerini devam ettirsinler. Bizim için şampiyonluklar, 4. yıldız önemli değil. Önemi olan can sağlığı.."

Tolga Deniz Aytöre: "Bu eylem Fenerbahçe'ye düzenlenmiş bir suikasttir. Bu ciddi bir terör eylemidir. Bu eylem Fenerbahçe - Trabzonspor odaklı bir eylem değil. Bu ciddi bir terör eylemidir. Sakatlarımızın iyileşmesi açısından erteleme talep ettiğimiz yönünde düşünceler var. Böyle sığ düşüncelere yer vermeyin Bizim bu liglerin şu kadar hafta bu kadar hafta ertelenmesi gibi bir talebimiz yok. Bu olay aydınlanana kadar futbol oynamak niyetinde değiliz.Bunu bir 3 Temmz hesaplaşması haline getirmesi konusunda kendine varlık sebebi adledenler de var. Bu Türkiye'nin sorunudur. Bu Fenerbahçe özelinde, ciddi bir terör eylemidir. Camiaları, biz böyle bir toplumsal kutuplaşmanın bir parçası yapmamak için elimizden geleni yapacağız. Fenerbahçe ayrımcılığını ve Fenerbahçe'ye karşı futbol faşiszmini bir kenara bırakmamız lazım. Başkanımıza bütün statlarda küfredilmesine, şike diye bağrılmasına izin verirseniz, Eğer siz, yenildiğiniz bir milli takım müsabakasından bile, bütün kulüpler birleşip Aziz Yıldrıım'ı şikayet ederseniz, Teröre yol verirsiniz. Bunlardan kaçınmamız lazım. Biz burada verilecek her türlü karara saygılıyız. Talebimiz, bu kararın bir an önce verilmesidir. Bu karar her ne olursa olsun, gereğini yapmaya hazırız. Eğer yetkimizi kullanacaksan, bu camiaların birbirlerine yabancılaşmaması için kullanmamız gerektiğini düşünüyoruz. Baba Hakkıların, Metinlerin yerin; bahis şirketlerini, sponsorları koymaktan vazgeçmemiz lazım. Bizim için liglerin ertelenmesi, müsabakaların ötelenmesi ya da bu tür geçici eylemlerin bir anlamı yok" 

Şekip Mosturoğlu: "Bu hadisede bir insanın ölmemesi, büyük bir tesadüf ve şanstı. Bu tüm ülkeye yapılmış bir suikasttir. Bu bir vahşettir. Başkanımız 'Bu şike hadisesi değil, memleket elden gidiyor" derken, bu günleri görmüştü. Bu sinir uçları ile oynayanların, artık bundan vazgeçmesi gerekiyor.3 Temmuz'dan bu yana hep demokratik tepkimizi dile getirdik. Biz bu çizgiden asla taviz vermeyeceğiz. Bu olayı sosyal medyada kaşıyanların takipçisiyiz. Herkes yazdığını - çizdiğini bilerek çizsin. Bizim davamız da diğer davalar kadar kumpastır. Bunu da ortaya çıkartan bizim taraftarımızdır. Taraftarımızın dik duruşu bütün kumpasları ortaya çıkarttı" (DHA)

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar