banner864

Fenerbahçe'den Suruç'taki patlama sonrası şok karar! 21 Temmuz 2015, 14:04

Hürriyet'ten Ahmet Ercanlar'ın haberine göre, Fenerbahçe Suruç'ta meydana gelen patlama ve Adıyaman'da bir askerimizin şehit olması nedeniyle bugün başlayan Afyon futbol festivalinde maçlara siyah bant ile çıkma kararı alan sarı lacivertlilerin isteği üzerine maçlardan önce saygı duruşu da yapılacak.
Öte yandan Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, "Bugünkü Sözcü Gazetesi’nde “Van Persie ve Nani’ye para var, devlete yok” başlığıyla yer alan haberde, kulübümüzün Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) borcu olduğuna dair çıkan haber yalandır." denildi.

İşte Fenerbahçe'den yapılan zorunlu açıklama


"Bugünkü Sözcü Gazetesi’nde “Van Persie ve Nani’ye para var, devlete yok” başlığıyla yer alan haberde, kulübümüzün Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) borcu olduğuna dair çıkan haber yalandır.

Fenerbahçe Futbol A.Ş. konuyla ilgili KAP’a şu açıklamayı yapmıştır;

“Bugünkü bazı basılı ve internet haber kaynaklarında Şirketimizin SGK prim borcu bulunduğu yönünde haberler yer almaktadır.

Bugün itibariyle Şirketimizin ödenmemiş gerek SGK prim borcu, gerekse vergi borcu bulunmamaktadır.

Borç durumumuzla ilgili olarak SSK ve Vergi dairesinden alınmış olan 13.07.2015 tarihli yazılar da ekte sunulmaktadır.

Yatırımcılarımızın bilgisine sunar, bahsi geçen asılsız iddialara itibar edilmemesini rica ederiz.”

İş bu açıklamadan da anlaşıldığı üzere Sözcü Gazetesi yaptığı bu haberde gerçek dışı iddiaları ortaya atarak hem kulübümüz üzerinde yanlış bir algı yaratmaya çalışmış, hem de okuyucularını aldatmıştır.

Sözcü Gazetesi’nin bu çirkin habercilik anlayışını şiddetle kınıyor, kamuoyunun da bu tarz haberlere itibar etmemesini önemle rica ederiz."
Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar