Fenerbahçe otobüsüne silahlı saldırı 04 Nisan 2015, 22:39

Rize'den Trabzon'a giden Fenerbahçe takım otobüsüne Sürmene'de saldırı oldu.

Trabzon'un Sürmene ilçesinde takım otobüsü saldırıya uğrayan Fenerbahçe kafilesi, havaalanına zırhlı polis aracı ile gidiyor.

 Rize'den Trabzon'a giden Fenerbahçe takım otobüsüne Sürmene'de kimliği belirsiz kişiler, taş ve yabancı cisimlerle saldırdı. Saldırıda yaralanan ağır otobüs şoförü hastaneye kaldırıldı. Fenerbahçe kafilesi, havaalanına zırhlı polis aracı ile gidiyor.

 


"Amaç tüm takımı öldürmek" 

Saldırı sonrası basın mensuplarına açıklamalar yapan Mahmut Uslu "Biz evimize gidiyoruz. Bu neyin intikamı? Herkesin aklını başına getirmesi lazım. Herkes külhanbeyliklerini bıraksın. Sadece passolig ile bu işler olmaz. O yasayı madem çıkarttınız o zaman uygulayın. Viyadükten geçiyoruz. Otobüse saldırıyorlar. Şoförü yaralıyorlar. Amaçları belli; otobüs devrilsin futbolcular ölsün.Bunun başka izahı var mı ? Çünkü burası viyadük. Otobüs devrilebilirdi Şoföre önce kulüp doktoru müdahale etti, çok kan kaybı vardı, kanı durduramadılar. Durumu ağır, inşallah iyileşir. Bizi hiç kimse yıldıramayacak. Biz dimdik ayaktayız. Biz spor yapıyoruz. Amaç şampiyonluktan engellemek ise bu oyuncuları yıldırmak ise umarım başaramazlar " şeklinde konuştu.

 

Fenerbahçe takımı 45 dakikalık bekliyeşin ardından çevik kuvet otubüsü ile Trabzon Havaalanına hareket etti.

Bu arada ilk müdahalesi Sürmene Devlet Hastanesin de yapılan Fenerbahçe takım otobüsü şöfürünün durumu iyi olduğu ve üniversite hastanesine sevk edildiği belirtildi.

Trabzonspor'dan saldırıya kınama

 Trabzonspor Kulübü, Fenerbahçe takım otobüsüne yapılan saldırıyı kınadı.

Resmi internet sayfasından yapılan açıklamada şu açıklamalara yer verildi:

Çaykur Rizespor maçı sonrası Trabzon Havalimanına dönerken Sürmene istikametinde Fenerbahçe kafilesinin içinde bulunduğu otobüse yapılan, spor ve insanlıkla bağdaşmayan çirkin ve ahlaksız saldırıyı esefle kınıyoruz. Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun diyor, saldırıda yaralanan otobüs şoförüne acil şifalar diliyoruz. Bu saldırıyı yapanların biran önce emniyet güçlerimiz tarafından bulunup, adalete teslim edilmesini bekliyoruz.

TRABZONSPOR KULÜBÜ

Yorumlar

mustafa :

i̇yice zıvanadan çıktı bu trabzon şehri biri artık bu magandalara dur demeli!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar