banner864

Fenerbahçe öyle bir açıklama yaptı ki!... 07 Ekim 2013, 12:20

Süper Toto Süper Liğ’de dün oynan Fenerbahçe Trabzonspor maçı sonrasında gergin anlar yaşadı. Bunun üzerine bugün sabah saatlerinde Fenerbahçe Spor Kulübü Resmi internet sitesinden Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’na yönelik çok sert açıklamalarda bulundu.
İşte Fenerbahçe Spor  Kulübü’nün yaptığı o açıklama;

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor müsabakasının bitiminde meydana gelen olaylar ve bir takım medya kuruluşlarının olayları kamuoyuna yanlı ve yanlış olarak servis etmesi üzerine işbu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.
Kamuoyunun öncelikle bilmesi gereken husus; bu müsabakada misafir takım başkan, yönetim kurulu ve takımın stada giriş, çıkış usul ve esasları ile basın toplantılarına ilişkin esaslar, müsabaka sabahı saat 10.00’da yapılan "Güvenlik eşgüdüm toplantısı" tahtında belirlenmiş ve Emniyet Müdürlüğümüz tarafından taraflara tebliğ edilerek tutanak altına alınmıştır.

Alınan bu güvenlik önlem ve tedbirleri müsabakanın hitamında misafir takımın başkan ve yönetimine ısrarla ve defalarca iletilmiş ve stadın hangi esas ve usullerle terk edileceği kendilerine ihtar edilmiştir

Bununla birlikte, "Biz istediğimiz yerden girer, istediğimiz yerden çıkarız" zihniyetiyle emniyet güçlerinin ısrarlı ikazlarına uymayarak, özellikle taraftarın yoğun olduğu bölümden çıkış yapılmış ve güvenlik açısından çok hassas olan bölgede basın açıklaması yapılarak Fenerbahçe taraftarı ve olaylar açıkça provoke edilmeye çalışılmıştır.
Son zamanlarda oynanan oyunun bir parçası olarak Fenerbahçe taraftarına şirin gözükmek adına taraftarla hiçbir sorunu olmadığını söyleyen bu nezih kişi, basın toplantısı esnasında Fenerbahçe taraftarına küfür ve hakaret ederek görevini ve misyonunu başarıyla tamamlamıştır.
Beklentimiz söz konusu olaylarda ihmali ya da provokatif eylemlerde bulunan kişi ve kişilerin, Emniyet ve Türkiye Futbol Federasyonu temsilcilerinin tanzim edeceği tutanaklarla kamuoyu önünde açıkça sergileneceğidir.

Rakip taraftarları, rakip yöneticileri ve kulüp başkanlarına tehdit ve hakaret içeren beyanlarda bulunmaktan kaçınmayan, gördüğü güvenlik kamerasına dahi demeç vererek Türk Futbolunu geren ve görevini yapan Emniyet mensuplarını ve kararlarını dahi provoke etmek suretiyle Türk Futbolu’nu uçuruma sürükleyen bu zihniyeti muhatap alacağımız yegane yer adli mercilerdir.

Bununla birlikte taraftarlarımızdan beklentimiz, Trabzonspor camiasını temsil ettiğine inanmadığımız bu kişilerin hakaret ve provokasyonlarına karşı vakur ve sağduyulu duruşlarını muhafaza etmeleridir.

Kamuoyuna duyurulur,

Fenerbahçe Spor Kulübü

 
Etiketler

Yorumlar

sydneyden turan :

bir besiktasli olarak fenerbahcenin hakli oldugu bu davada kabadayi bozuntusu trabzon baskani derhal istifa etmelidir.........................

Âdem Öner :

Hacıosmanoğlu fünyesi çekilmiş bir el bombası.HEDEF FB. 3Temmuzun artçılı bir diğer adıyla Biz Cumhuriyet Savaşçılarına vız gelirsiniz. Bizler ki Târihin En Hunhâr İmparatorluğu İngiliz'in İşgâl Gücü bizle baş edememiş.Siz de kim oluyorsunuz? General Harrington'un Torunlarına bir sorun!...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder