banner864

Fenerbahçe'den açıklama 29 Ocak 2014, 08:38

Fenerbahçe Kulübü, Torku Konyaspor maçında 7 taraftarı gözaltına alınmasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. İnternet sitesi üzerinden yapılan açıklamada uygulamanın demokrasi ile bağdaşmadığı vurgulandı.
Torku Konyaspor ile yaptığı maçta 7 taraftarı gözaltına alınan Fenerbahçe Kulübü, yaptığı yazılı açıklamayla uygulamaya tepki gösterdi.

Açıklamada, stadyumdaki 40 binin üzerindeki taraftarın sağduyu çağrısına uyduğu, talimatlara aykırı hiçbir tezahürat yapılmadığı belirtildi.

Buna rağmen maçın hemen ardından 7 taraftarın gözaltına alınmasının "Demokrasi ile bağdaşmadığı" vurgulanan açıklamada, gelişmelerin kulüp tarafından takip edileceği ifade edildi.

Açıklamada, "Amacı; sadece takımına ve kulübüne destek olmak olan sağduyulu taraftarlar da dâhil olmak üzere sebep aranmaksızın spor alanlarında oluşturulan bu baskı ortamının, Türk sporuna fayda sağlamaktan çok zarar vereceğinin kaygısını taşıdığımızı, tüm kamuoyuna duyururuz." ifadelerine yer verildi.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

TAHSİN DEĞİRMENCİ :

demokrasi falan yok bu faşizm ve yıkılacaklar mustafa kemalin askerleriyiz ve atatürk devrimi yapacağız galata bahçeliyim

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder