Fethiyespor'a TRT sansürü 15 Ocak 2014, 16:02

Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe maçına "Yüce Atatürk" formasıyla sahaya çıkan Fethiyespor, TRT sansürüyle karşı karşıya. TRT o maçtan sonra, PTT 1. Ligde mücadele eden Fethiyespor'un hiçbir maçını yayınlamadı. CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Fethiyespor’un maçlarının TRT kanallarında yeterince gösterilmemesi hakkında, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.
TRT, 4 Aralık'ta Fenerbahçe ile oynadığı Türkiye Kupası maçına, "Yüce Atatürk" tişörtüyle çıkan Fethiyespor'un maçlarını, o günden beri yayınlamıyor.

PTT 1. Ligde mücadele eden diğer takımların maçları TRT’de gösterilirken, Fethiyespor'un maçları o günden sonra bir daha yayınlanmadı.

TRT'nin Fethiyespor'a uyguladığı görülmemiş sansür, Fethiyelileri ayağa kaldırdı.

Bu duruma tepki gösteren Fethiye camiasında “TRT halkın desteğiyle yayın yapan kurumdur. Kınıyoruz” sesleri yükseldi.

Bir tepki de CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir'den geldi. Demir, Fethiyespor’un maçlarının TRT kanallarında yeterince gösterilmemesi hakkında, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

fb li nevzat :

Bir fenerli olarak fethiyesporlu taraftarların sonuna kadar arkasındayım Atatürk ü bir siyasi sembol olarak gösterip Atatürk düşmanlığı besleyen akp zihniyeti bir gün yıkılacaktır .Ahmet çakar gibi yandaş ve yalakalar fenerbahçe taraftarı karşısında yıkılacaktır.Ne mutlu Atatürkçüyüm diyene.

Filiz Akgün :

TRT dende bu AKP dende nefret etmemek mümkün değil artık.Resmen güzel ülkemizi gasp ettiler..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar