banner864

Fifa'dan Kosova'ya şartlı izin 14 Ocak 2014, 13:29

FIFA, Kosova'nın dostluk maçı oynamasına yeşil ışık yaktı. FIFA'nın şartlı izin verdiğini belirten Kosova Futbol Federasyonu Başkanı Fadil Vokri, Kosova devletinin sembollerini bu maçlarda kullanamayacaklarını söyledi. Vokri ayrıca, karardan sonra Türkiye Milli Takımı ile dostluk maçı yapmak için görüşmelerde bulunacağını açıkladı.
FIFA, Kosova'nın dostluk maçı oynamasıyla ilgili kararını açıkladı.

FIFA, Kosova'ya dostluk maçları yapmasına izin verildiğini, ancak bu karşılaşmalarda devlet sembollerinin kullanılamayacağını bildirdi.

Buna göre Kosova Milli Futbol Takımı'nın yapacağı dostluk maçlarında, futbolcuların formalarında Kosova yazılmayacak ve maç öncesinde milli marş söylenmeyecek.

Kosova Futbol Federasyonu Başkanı Fadil Vokri, maçlarda devlet sembollerinin olmaması nedeniyle üzüldüğünü söyledi.

Dostluk maçlarının Kosova'da olduğu gibi Kosova dışında da yapılmasının önemine dikkat çeken Vokri, bu kararla Sırbistan'dan onay almalarına gerek kalmayacağını belirtti.

Ancak Kosova Milli Takımı, Yugoslavya'dan ayrılan ülkelerin takımlarıyla bir süre daha dostluk maçına çıkamayacak.

Bu konuyu da değinen Fadil Vokri, Mart ayında FIFA İcra Komitesi'nin toplantısında, kararın Kosova Futbol Federasyonu'nun talep ettiği şekilde değişeceğini umut ettiklerini söyledi.

Önümüzdeki günlerde İstanbul'a gelecek olan Kosova Futbol Federasyonu Başkanı, Türkiye Milli Takımı ile bir dostluk maçı için görüşmelerde bulunacak.
 
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder