banner864

Galatasaray Beşiktaş'ın yıldızını istedi 14 Ağustos 2015, 19:43

Galatasaray, Beşiktaş'tan milli kaleci Cenk Gönen'i istedi. Kulüpler arasındaki ilk görüşme olumlu geçerken, bu transferin birkaç gün içinde netleşeceği belirtildi.
Hürriyet'ten Ali Naci Küçük'ün haberine göre Fernando Muslera'nın arkasında yedek bekleyecek kaleci arayışını sürdüren Galatasaray'ın gündemine sürpriz bir isim geldi: Cenk Gönen...

İlk olarak Kızılyıldız'ın 19 yaşındaki file bekçisi Rajkovic'in (üstte) peşine düşen sarı kırmızılı yönetim, Sırp kulübünün 4 milyon Euro'dan aşağı inmemesi üzerine yerli kaleci arayışına yöneldi.

Galatasaray scout ekibi de bunun üzerine aralarında Cenk Gönen'in de bulunduğu Türk kaleci listesini teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'na sundu. Hamzaoğlu ve kaleci antrenörü Claudio Taffarel'in Cenk Gönen adında birleşmesi üzerine bu oyuncunun transferi için harekete geçildi.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR
Beşiktaş yöneticileriyle temas kuran sarı kırmızılılar ilk görüşmeden olumlu izlenimlerle ayrıldı. İki kulüp arasındaki görüşmelerin sürdüğü ve birkaç gün içinde olumlu ya da olumsuz bir sonuç alınacağı belirtildi.

Beşiktaş'ta Tolga Zengin ve Günay Güvenç'in arkasında kalacağını düşünerek ayrılmak isteyen Cenk Gönen'in de Galatasaray'a gitmeye sıcak baktığı öğrenildi.


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar