banner864

Galatasaray kararını verdi 27 Şubat 2014, 16:19

Galatasaray-Chelsea maçında Burak Yılmaz'ın sayılmayan golü tartışmalara yol açmış, Terry'nin sahadaki fazla topu eline alıp oyun alanına bırakması akıllara Kasımpaşa-Beşiktaş maçını getirmişti. Konuyu hukukçularına inceleten Galatasaray Yönetimi, UEFA'ya maç tekrarı başvurusu yapıp yapamama konusunda karara vardı.
Galatasaray Kulübü, Chelsea maçında Burak Yılmaz'ın sayılmayan golüne itiraz etmeme kararı aldı. Sarı kırmızılılar, John Terry'nin sahaya eliyle attığı ikinci top nedeniyle iptal edilen gol için UEFA'ya herhangi bir başvuruda bulunmayacak.

Maç sonunda kulübün hukukçularının konu ile ilgili biraraya geleceği ve durum değerlendirmesi yapacağı açıklanmıştı. UEFA kurallarına göre bir kulübün, maç bittikten sonra 24 saatlik itiraz süresi bulunuyordu.

Başkan Ünal Aysal, İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan ve kulüp hukukçuları konuyu değerlendirdi. Toplantıda kural hatası konusunda emin olunmazken, Chelsea maçı ile ilgili kulüp olarak herhangi bir girişimde bulununmaması kararı çıktı.

Kasımpaşalı Donk'un Beşiktaş maçında elindeki topu sahada bulunan topa fırlatmasıyla başlayan süreç, Beşiktaş-Kasımpaşa maçının tekrarına kadar gitmişti. Terry'nin pozisyonu akıllara Donk'un Beşiktaş karşılaşmasında yaptığı hareketi getirmişti 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder