banner864

Galatasaray'da büyük gün! 25 Ekim 2014, 14:30

Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı başladı.
Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı başladı.
Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda bugün saat 10.00'da başlayan olağanüstü genel kurul toplantısında 98. dönem kulüp yönetimi seçilecek. Sarı-kırmızılı kulüpte 3,5 yıldır başkanlık görevini sürdüren ve bu seçimde aday olmayan Ünal Aysal'ın ardından yeni başkan olabilmek için Alp Yalman ile
Duygun Yarsuvat yarışacak. Genel kurul üyeleri, seçimde Alp Yalman'ı desteklemek için "sarı", Duygun Yarsuvat'ı desteklemek için de "kırmızı" renkli oy pusulalarını kullanacak.
Yeni dönemde başkanlığa talip olan iki ismin yönetim, denetim, sicil ve disiplin kurulu aday listeleri şöyle:

-Alp Yalman-
Yönetim kurulu:
(Asil) M. Taner Aşkın, A. Nasuhi Sezgin, Işın Çelebi, Levent Nazifoğlu, Mehmet Dedeoğlu, Alper Narman, Aydın Yardım, Abdullah Kavukçu, Dikran
Gülmezgil, Erdal Aslan.
(Yedek) Mehmet Altıoklar, Levent Karadeniz, Can Natan, Erdem Keçeci, Erol Türk.
Denetim kurulu:
(Asil) M. Ayhan Özmızrak, Çaptuğ Kitapçıoğlu, Metin Sinan Aslan.
(Yedek) Ali Kaçel, Selim Yavuz Işılay, M. Akif Aygün.
Sicil kurulu:
(Asil) Yalçın Kaya, Erdan Çokay, Ekmel Ünlüsan, Sedat Vanizör, Eray Yazgan, Asena Yılmazkaya, Mehmet Onultan.
(Yedek) Ragıp Numan Taner, Kaan Kançal, Gökhan Küçükgirgin.
Disiplin kurulu:
(Asil) Okan Tekinşen, A.Cevdet Dayıoğlu, Cemal Burnaz, Alparslan Karagülle, Yıldırım Baysal, Cengiz Özyalçın, Aydın Önder.
(Yedek) A.Nazım Paksoy, Engin Kaptanoğlu, Nejat Hürbaş, Vedat Alpaslan, Faruk G. Altınbaşak.

-Duygun Yarsuvat-
Yönetim kurulu:
(Asil) Hamdi Yasaman, Dursun Aydın Özbek, Mehmet İpekdokuyan, Abdurrahim Albayrak, Mehmet Can Topsakal, Cem Kınay, İsmail Sarıkaya, Mete İkiz, Ahmet Tunç Akan, Ebru Köksal.
(Yedek) Ceyda Gürcan, H. Murat Atay, H. Ural Aküzüm, Ali Yüce, S. Arda Üçer.
Denetim kurulu:
(Asil) Cengiz Ergani, Asena Yılmazkaya, Kerem S. Ergün.
(Yedek) Can Özatay, Cevat Genç, İlkan Koyuncu.
Sicil kurulu:
(Asil) Serdar Eder, Çetin Öztürk, Gürkan Eliçin, Giray Güngör, Mesut Karaarslan, Ali Tüzmen, A.Esat Tansev.
(Yedek) Deniz Gün Enön, Nihal Özfırat, Ö.Faruk Dak.
Disiplin kurulu:
(Asil) Oğuz Evrenos, Okan Tekinşen, Cemal Burnaz, Alparslan Karagülle, Celal Emon, Can Baydarol, Kunter Akyürek.
(Yedek) Hakan Gençer, Derya Göbelek, Hamdi Barıştıran, Aytuğ Sakallıoğlu, Hakan Ünsaler.

Toplantıda, 8 bin 544 aktif üyeden 6 bin 814'ünün kaydı açık ve aidatlarını yatırmış durumda olduğu, kulüp çalışanı olan üyelerin oy kullanamaması nedeniyle bu rakamın 6 bin 736'ya indiği bildirildi.
Bu arada genel kurul toplantısı öncesinde başkan adayları Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat, ekiplerinde yer alan yönetici adaylarıyla birlikte lise
bahçesinde toplanırlarken, birbirlerine başarı dileklerini ilettiler.
Galatasaray Olağanüstü Genel Kurulu'nda genel kurul oluşturulurken, başkanlığına İrfan Aktar seçildi. Başkan adayları Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat'ın konuşma yapmamayı tercih ettiklerini bildirmeleri üzerine doğrudan seçimlere geçildi. Oy verme işlemleri bugün saat 15.00'te sona erecek.

BAŞKAN ADAYLARI OYLARINI KULLANDI

Galatasaray Kulübü'nün seçimli olağanüstü genel kurulunda başkan adayları Alp Yalman ile Duygun Yarsuvat oylarını kullandı.
Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen kongrede adaylar Yalman ile Yarsuvat oylarını 1 numaralı sandıkta kullandı. Yalman, oy verme işlemi sonrasında herhangi bir açıklama yapmazken, Duygun Yarsuvat ise seçimin hayırlı olmasını dileyerek, "Akşam neticeyi göreceğiz. Eğer kazanırsak, yükümüzün ağırlığını hissetmeye başlayacağız. Başımızı iki elimizin arasına alıp düşüneceğiz. Kazanmazsak da gidip Alp Yalman'ı öpeceğiz, başarılar dileyeceğiz" ifadesini kullandı.

GALATASARAY KULÜBÜ BAŞKANI AYSAL: "BUGÜNKÜ ŞARTLARDA YURT DIŞI HEDEFLERİMİZ KISITLI"

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, "İçeride ve dışarıda başarı istiyoruz ama akılcı olmak lazım. Bugünkü şartlarda yurt dışı hedeflerimiz kısıtlı" dedi.
Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen kongrede 9 numaralı sandıkta oyunu kullanan mevcut başkan Aysal, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Her şeyden önce bir rahatlama duygusu yaşıyorum. Seçilecek arkadaşımıza gerçekten başarılar diliyorum. Çünkü Galatasaray büyük mesuliyetleri olan bir
kurum. Sadece camiaya karşı değil, Türk halkına karşı, hatta dünyaya karşı sorumluluklarımız var. Bu görevi ben 3,5 sene büyük bir güven ve huzurla yerine getirdim. Gönül rahatlığıyla da ayrılıyorum. Yeni başkan, bıraktığımız yerden devam edecek. Şunu katiyetle tüm taraftarlarımıza söylüyorum, herkesin bahsettiği gibi Galatasaray'da öyle sıkıntılar falan yok. Tüm kulüplerimizin yaşadığı standart sıkıntıların ötesinde, gelen arkadaşım başka bir sorunla karşılaşmayacak. Direksiyona geçtikten sonra her ay kesintisiz ciddi bir çalışma gerektiren bir görev bu. Ayağınızı gazdan çekmeyeceksiniz" diye konuştu.

"AVRUPA KUPALARINA İLLA BİR KULÜP GİDECEKSE, SİZİ TEMİN EDERİM BU KULÜP GALATASARAY OLACAKTIR"

Başkan Aysal, Galatasaray'ın önümüzdeki dönemde Avrupa kupalarına katılamama tehlikesi olduğu yönündeki yorumlarla ilgili de, "Böyle bir tehlike olursa, tüm kulüpler için olur. İlla bir kulüp gidecekse, sizi temin ederim bu kulüp Galatasaray olacaktır. Bu durumun unutulmaması için tekrar ediyorum" ifadesini kullandı.

"GALATASARAY İÇİN, DIŞARIDAN BİR TARAFTAR OLARAK HAZIRLADIĞIM 1-2 PROJEM VAR. BU PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRİP, CAMİAMA HEDİYE ETMEK İSTİYORUM"

Ünal Aysal, yeni dönemde nasıl bir hayatı olacağı konusunda da, "Kendi özel hayatım, ailem var ama onun ötesinde, Galatasaray yine olacak. Galatasaray için, dışarıdan bir taraftar olarak hazırladığım 1-2 projem var. Bu projeleri gerçekleştirip, camiama hediye etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli'nin, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde son oynanan Borussia Dortmund maçının ardından yaptığı ve hedeflerinin 4. yıldızı takmak olduğunu söylediği açıklamalarının hatırlatılması üzerine Aysal, "Bizim Avrupa hedefimiz, uzun soluklu bir hedef ve 1-2 senede halledilebilecek bir başarı değil. Benden sonra görevi alacak başkan da bizimle aynı doğrultuda gitmeyi planlarsa, yine önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde hedefe ulaşılabilir. Bu sene buna hazır mıyız? Evvel açıklamalarım vardı ve ben de farklı bir şey söylemedim. Özellikle bu sene için, bu yabancı kısıtlamaları ve stat sorunlarıyla futbolda ciddi bir düşüş yaşadık. Bu düşüş, dış maçlara da yansıyacaktı. Biz de ucundan köşesinden bunu yaşıyoruz. Prandelli de herhalde böyle bir düşünceyle hedeflerini, önceliklerini lig olarak belirledi. Gayet tabi içeride ve dışarıda başarı istiyoruz ama akılcı olmak lazım. Bugünkü şartlarda yurt dışı hedeflerimiz kısıtlı" şeklinde konuştu.
Haber:Kadir ÇETİNÇALI-Serhan TÜRK/İSTANBUL, (DHA)

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar