banner864

Galatasaray'ın futboluna ağır eleştiri 17 Eylül 2014, 15:46

İspanya UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu'ndaki ilk maçında Belçika'nın Anderlecht takımıyla 1-1 berabere kalan Galatasaray’ın ortaya koyduğu oyunu beğenmedi.
İspanya UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu'ndaki ilk maçında Belçika'nın Anderlecht takımıyla 1-1 berabere kalan Galatasaray’ın ortaya koyduğu oyunu beğenmedi.
Galatasaray’dan çok Anderlecht’i başlıklarına taşıyan İspanyol basını sarıkırmızılı takımın futbol olarak alması gereken daha çok yolunun olduğuna dikkat çekti. Galatasarayın futboluna ağır eleştiriler getiren gazeteler, Türk takımının gruptan çıkmasının zor olacağını öne sürdüler.

Marca gazetesi, “Prandelli’nin mobilyalarını toplamasına Yılmaz engel oldu “ başlığını kullanarak Belçika ekibinin Galatasaray karşısında ciddi bir futbol ortaya koyduğunu yazdı. Galatasaray’ın futbolunu birşeye benzemediğini savunan gazete, İtalyan teknik adamın işinin zor olduğunu ileri sürdü. As gazetesi ise başlığında “ Yılmaz bir puanı getiren gol ile sürprizi engelledi “ sözlerine yer verdi. Gazete, Galatasaray’ın evinde ancak beraberliğe boyun eğen bir futbol sergilediğini hatırlatarak,bunda Anderlecht’in agrasif ve kordineli futbolunun etkisinin büyük olduğunu belirtti. Sport gazetesi de “ Anderlecht Galatasaray’ın siyah geleceğini ortaya çıkardı” başlığını kullandı. Gazete, Anderlecht takımının grupdaki şansının Galatasaray’dan daha fazla olduğunuda idda ederek sarıkırmızlı futbolcuların katı defans uygulayan Anderlecht karşısında aciz kaldığına işaret etti. El Mundo Deportivo gazetesi ise başlığına “ Galatasaray’ın evinde maksimum çıkartacağı sonuç beraberlik oldu” cümlesini çıkardı. Gazete, Galatasaray ataklarını bilinçsiz olarak niteleyerek Burak Yılmaz’ın son dakikalarda attığı golün kötü futbolu örtemeyeceğini ifade etti.

Mehmet ÇİFTÇİ/MADRİD, (DHA)
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar