banner864

Güneş'ten çarpıcı açıklamalar 21 Temmuz 2015, 10:03

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten Avusturya kampında çarpıcı açıklamalar.
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen terör saldırısı için üzüntülerini dile getirdi.
Şenol Güneş, siyah beyazlıların ikinci etap kamp çalışmaları için gittiği Avusturya'da idman başlangıcında basın mensuplarına açıklama yaptı. Güneş, "Yine beklenmeyen bir şekilde, uzun zamandır gündemde olmayan maalesef kötü bir haberle tekrar eski günlere dönmüş gibi görünüyoruz. Tabii sayıyı bilmiyoruz ama sayıya bakmamak lazım. Ölen tüm kardeşlerimiz hepimizin yüreğini parçaladı. Ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Umarım ki acıları daha da büyümez. Şiddetin, terörün bitmesi için siyasilerin çalıştığını görüyoruz. Ama bu konuda maalesef çok bir mesafe alınmadığını görüyoruz. Kampın ilk gününde bunu duymak hepimizi üzmüştür, tüm Türkiye gibi. Kampın son gününde bir arkadaşımızı kaybetmiştik sakatlık olarak, kampın ilk gününde de çok daha büyük bir olay bu. Sporun dışında bir olay. Spor olmasın, hiçbir şey olmasın ama insanlara hiçbir şey olmasın. Olumsuzluk görmeyelim. Bugün bir kez daha bunu gördük, çok üzüldük. İnşallah buna da bir çözüm bulunur. Ben bu acıyı paylaşmak istedim" diyerek teröre olan tepkisini dile getirdi.

'TOLGAY İYİ BİR PROFESYONEL. VELİ'NİN DURUMUNA 24 TEMMUZ'DAN SONRA BAKACAĞIZ'
Transfer çalışmaları ve sakat futbolcuların durumu ile bilgiler veren Şenol Güneş, "Şu anda kimse katılmadığı için hiçbir şey söylemek istemiyorum. Şu anda elimizde 26 oyuncu ile buradayız. Tolgay zaten ameliyat olacak, devre arasına kadar yok. Onunla konuştum durumu. 'Hoca oynatmadı. Yeni transfer yapıp kendini yeniden hazırlayan bir oyuncu olarak gör, sakatlık olarak görme' diye konuştum. En kısa zamanda döneceğini düşünüyorum. Çünkü iyi bir profesyonel. Veli'ninki daha başka bir soru işareti. Çünkü 24 Temmuz 'a kadar onu serbest bıraktık, kafası karışmasın huzurlu olsun diye. Kendi doktorları var, onlardan bir sonuç aldıktan sonra gelecek durumuna bakacağız. Transferler ilgili daha önce de söyledim, transfer beklenen bir yer vardır, o yerlerle ilgili bizim bir acelemiz vardı. Stoper ve santrfor olarak diğer mevkilerle ilgili çok bir acelemiz yoktu. Transfer böyle bir şey işte, erken yaparsınız, geç yaparsınız önemli olan hayırlısı olması. Yönetimin de o yönde gayreti var. En kısa zamanda aramıza katılacaklarını düşünüyorum" diye konuştu.


YİNE SAHA PROBLEMİ
İkinci etap kamp çalışmaları için Avusturya'nın Bad Waltersdorf bölgesini tercih eden Beşiktaş, buradaki ilk çalışmasını bozuk zeminde yaptı.
Avusturya kampını ilk önce Stegerbach bölgesi olarak belirleyen siyah beyazlılar, antrenman sahasına bulaşan ve aşırı tahrip olan virüs yüzünden kamp yerini değiştirmişti. Ancak yeni kamp bölgesindeki antrenman sahaları da teknik heyet ve futbolcuların hiç hoşuna gitmedi. Oldukça yüksek olan çimlerde kısa süreli koşuların ardından öbekler şeklinde çöküntüler meydana geldi ve zemin bir süre sonra adeta tarlaya döndü.
Teknik direktör Şenol Güneş, zeminin aşırı derecede yumuşak olması ve hemen bozulması sonrası kamp tesisleri ve antrenman sahalarının ayarlamasını yapan idari sportif direktör Semih Usta ve kulüp görevlisi Arda Türkdoğan ile uzun süren bir konuşma yaptı. Ancak bu konuşmanın içeriği ile ilgili bilgi verilmedi.

AVUSTURYA'DAKİ İLK İDMAN BOZUK ZEMİNDE YAPILDI
Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde yapılan idman 1.5 saate yakın sürdü. 3 günlük tatil arası ve yol yorgunu olan futbolculara fazla yüklenmeyen Şenol Güneş, hafif tempoda geçen bir program uyguladı. Koşu ve streching hareketleriyle geçen idmanda kısa süreliğine topla tek pas çalışması yapıldı.
Sakatlığı süren Tolgay ve Veli Kavlak dışında tüm oyuncular antrenmana katıldı.
Beşiktaş Avusturya kampına yarın yapacağı antrenmanlarla devam edecek.

DHA 

Yorum Gönder