banner864

Hedef dünya şampiyonası! 17 Mart 2014, 12:01

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından Mersin’de düzenlenen Havalı Silahlar Bahar Kupası sona erdi.
 Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından Mersin’in Erdemli Atıcılık Poligonunda düzenlenen Havalı Silahlar Bahar Kupası sona erdi.

Şampiyonanın son gününde düzenlenen müsabakalarda yıldızlar tüfek ferdi yarışmalarında, Şevval Sakın birinci, Ayten Atılgan ikinci, Nergiz Taşkın üçüncü oldu. Genç bayanlar tüfek ferdide Şeymanur Koca birinci, Nagihan Akar ikinci, Ayşegül Öztürk üçüncü oldu.

Genç bayanlar takımında TSK Spor gücü Türkiye rekorunu kırdı. TSK Spor Gücü takımına bu başarıyı Berrin Yılmaz, Büşra Oğurlu ve Gamze Manay getirdi. Aynı müsabakalarda Sena Nurefşan Polat, Melike Kübra Arduç ile Kübra Nur Altunbilek ikinci ve Aslı Yıldırım, Şeymanur Koca ve Esra Bilgin üçüncü oldu.

Büyük bayanlar tüfek ferdi müsabakalarında Zeynep Yıldız birinci, Ayşe Karakaş ikinci ve Cansın Gürlek üçüncü oldu.
Büyük bayanlar tüfek takımda ise TSK Spor Gücü yeni Türkiye rekoru kırdı. Rekor kıran 1221 puanı takıma Ayşe Karakaş, Şirvan Yıldız ve Zeynep Yıldız getirdi.

Bu müsabakalarda da Zeynep Yıldız, Leyla Usta Pınar Şaşmaz Lefkoşa Avcılık ve Atıcılık Kulübü’ne ikincilik ve Funda Arıcı, Tansu Kılıç, Gamze Uğur Eskişehir Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü’ne üçüncülük kazandırdı.

Skeet atışlarında ise büyük erkeklerde Atay Maç birinci, Serkan Altuğra ikinci ve Fuat Demirkan üçüncü oldu. Genç erkekler skeet atışlarında Salih Hafız birinci, Kağan Dayı ikinci ve Jamberk Tamzok üçüncü oldu. Veteran erkekler skeet atışlarında Sezgin Türkyaşar birinci, Salim Canoğlluarı ikinci ve Durmuş Muhtaroğlu üçüncü oldu.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ergün Aydoğan, turnuva sonucunu değerlendirdi.
"Burada yapılan yarışmaların sonucunda Amerika’da gençler dünya şampiyonasına takımlarımızı göndereceğiz. İnşallah sporcularımız burada aldıkları derecelerden daha iyi dereceler alarak ülkemizi en iyi şekilde oralarda temsil edeceklerdir. Buna yürekten inanıyorum".


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar