banner864

Hentbolde Sırp gol kralı Malencici Nilüfer Belediyespor'da 27 Haziran 2015, 12:20

ERKEKLER Hentbol Süper Ligi'nin başarılı takımlarından Nilüfer Belediyespor, Jozef Holpert'in ardından yine kariyeri başarılarla dolu bir başka Sırp oyuncuyla daha sözleşme imzaladı
Nilüfer Belediyespor Sırbistan doğumlu sağ kanat oyuncusu Nenad Malencic'i bir yıllığına renklerine bağladı. Sırbistan A Milli Takımı'nda da görev yapan Malencic, 2008 Avrupa Gençler Şampiyonası'nda en değerli oyuncu ünvanını aldı. 2009 Akdeniz Oyunları Hentbol Kategorisi'nde altın madalya kazanan Malencic, forma giydiği Tunus, Sırbistan ve son olarak geçen sezon Katar'da gol kralı oldu.

Portekiz ve İsviçre liglerinde Lig Şampiyonluğu yaşayan Malencic, Sırbistan, Arab Emirates ve Lüksemburg liglerinde de çeşitli kupalar kazandı.

Kariyeri başarılarla dolu olan 1998 doğumlu 2,07'lik sağ kanat oyuncusu Nenad Malencic'i Nilüfer Belediyespor'a kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirten Nilüfer Belediyespor Başkanı Ali Karamık, "Çok iyi bir transfer gerçekleştirdik. Hentbol takımımızın başarılarında söz sahibi olacak oyuncu. Kendisinden çok şeyler bekliyoruz. Uyum sürecini en kısa sürece atlatıp iyi sezon geçirmesini diliyoruz" şeklinde konuştu.


DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar