banner864

Hız tutkunları buz pistine çıkıyor 12 Şubat 2015, 12:55

ISU ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen Short Track Dünya Kupası Yarışları, Erzurum’da başlıyor
 Short Track Dünya Kupası yarışları yarın saat 10.00’da Palandöken İlçesinde bulunan 2 bin seyirci kapasiteli buz pateni salonunda başlıyor. Hız tutkunları buz pistine çıkarak üç gün boyunca Erzurumluları unutulmaz anlar yaşatırken, kendileri de madalya kazanmanın mücadelesini verecek.
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, dev organizasyona en iyi şekilde ev sahipliği yapacaklarını ve GHSİM olarak büyük yarışlara hazır olduklarını söyledi. ISU ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan şampiyonaya Erzurum halkının büyük ilgi göstereceğine inandığını belirten Taşkesenligil, “Tüm halkımızı yarışlara bekliyoruz” dedi.

HALKIMIZ TRİBÜNLERİ DOLDURMALI
Daha önce bu sporlarında Erzurum’un çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yaptığına işaret eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, yarınki yarışlara da halkın büyük ilgi göstereceğine inandığını söyledi. 2011 Üniversiade ruhunun 13-15 Şubat 2015 tarihleri arasında da yaşanacağını vurgulayan Taşkesenligil, bu dev organizasyondaki verilecek sınavın 2019 EYOF için de iyi bir örnek teşkil edeceğinin altını çizdi. Taşkesenligil, “Eğer bundan sonra da Erzurum’a spor organizasyonları verilmesini istiyorsak, özellikle halk olarak tribünleri doldurmalıyız. Çünkü dünya spor federasyonları spor organizasyonlarında önce seyirci ilgisine bakıyor, sonra diğer unsurları gözden geçirerek o ülkelere organizasyon veriyor. Bizde bu sınavı başarı ile vermek zorundayız” şeklinde konuştu.


İHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar