İsmail Kartal istifa etti 30 Mayıs 2015, 18:29

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, görevinden ayrıldığını açıkladı.
Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Kasımpaşa'yı 2-0 yendikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kartal, dün kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmede görevi bırakmak isteğini ve bu isteğinin kabul edildiğini söyledi.

1,5 ay önce başkan Yıldırım ile yaptığı görüşmede de bırakma istediğini belirttiğini söyleyen Kartal, "Başkanımız bana, beraber devam edeceğimizi söyledi. Ben, o zaman da çok fazla devam etmek istemediğimi anlattım. Gelinen bu noktada, dün yaptığımız toplantıda, hem Fenerbahçe camiası için hem kendim için bir şeyler olması lazımdı. Bırakmamın çok doğru olacağını söyledim. O da 'tamam' dedi. Bugün görevi bıraktım. Keşke şampiyon olarak buradan ayrılsaydım."
Fenerbahçe ve Türk futboluna çok daha büyük hizmetler vermek istediğini ancak kısmetin buraya kadar olduğunu vurgulayan Kartal, "1,5 ay önce ekibime, eşime ve bir dostuma, şampiyon olsak da görevi bırakacağımı söylemiştim. Şampiyon olarak bırakamadığım için üzgünüm. Sadece bunun için üzgünüm. Teknik, fizik, taktik her konuda çok üstün, çok güzel bir sezon geçirdik. Herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

KASIMPAŞA CEPHESİ
Kasımpaşa Teknik Direktörü Önder Özen ise, Kadıköy'de alışık olmadıkları şekilde az sayıda seyircinin önünde, atmosferi düşük bir karşılaşma oynandığını söyledi.

Mücadelenin ilk yarısında takımının iyi bir mücadele ortaya koyduğunu, çok sayıda gol fırsatı yakalayıp değerlendiremediklerini, hücum teşebbüsleri olduğunu ifade eden Özen, "Savunmada da fena görüntü vermedik. Golü yiyene kadar da kale önü pozisyon vermedik. Emre frikik golüyle takımını öne geçirdi. Ondan sonraki bölüm için çok fazla konuşmaya gerek yok. Fenerbahçe'ye önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde kura şansı dileriz. Geçmiş olsun da dileriz ayrıca. Onlar adına da çok parlak geçmedi sezon. Bizim adımıza da çok parlak geçmedi. Bundan sonra önümüzdeki sezona odaklanarak işimize bakacağız."

ALİ DANAŞ
DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar