banner864

İşte Demba Ba’yı en çok şaşırtan olay! Türkiye'deki camiler... 03 Kasım 2014, 12:54

Beşiktaş’ın Senegalli yıldız forveti Demba Ba İslam ülkesi olmasına rağmen Türkiye’deki insanların neden camiye gitmediğine anlam veremediğini söyleyerek şaşırdığını açıkladı.
Beşiktaş’ın Senegalli yıldız forveti Demba Ba İslam ülkesi olmasına rağmen Türkiye’deki insanların neden camiye gitmediğine anlam veremediğini söyleyerek şaşırdığını açıkladı.

Beşiktaş’ın Senegalli yıldızı Demba Ba TRT'ye verdiği röportajda insanların camiye gitmemesine anlam veremediğini dile getirerek açıklamalarda bulundu.


Senegalli yıldız İstanbul’da kendisini en çok şaşırtan olayın insanların camiye gitmemesi olduğunu belirterek; “İstanbul'da beni en çok şaşırtan olay; bu kadar fazla insanın olduğu yerde namaz vakitlerinde çok az kişinin camilere gitmesi. Ben Beykoz'da oturuyorum ve namaza çevremdeki camilere gidiyorum. İstanbul'un, Londra ve Paris'ten farkı, ezan okunduktan 5 dakika sonra, çok yakın bir yerde cami bulabiliyorsunuz. Bu beni gerçekten çok mutlu ediyor “ dedi.

Yıldız futbolcu Demba Ba Müslümanların birbirlerine sıkıca sarılması gerektiğini söyleyerek; “ Öyle bir dönemden geçiyoruz ki, Müslüman dünya güçleniyor. Müslüman olanların sayısı artıyor. Müslümanlarla ilgili bazı önyargılar var. Bazı insanlar, bazı gruplar Müslümanlara kötü gözle bakıyorlar. Bu yüzden Müslümanların birbirlerine sıkıca sarılmaları ve dinine sahip çıkmaları gerekiyor. Müslüman insanların dinimizin gerekliliklerini yerine getirmeleri gerekiyor. Ayrıca hiçbir korku ve endişe duymadan insanların bunu ifade edebilmeleri lazım, çok güzel bir şey” şeklinde konuştu.

Demba Ba önümüzdeki sene hacı olmak istediğini açıklayarak; “Yakın arkadaşım Sow ile her yaz Mekke'ye gidiyoruz. Futbolun dışında, en güzel anılarımız bu yolculuklarda oluyor. Henüz Hacca gitmedim ama önümüzdeki sene başkandan izin isteyeceğim ve izin verirse hacı olacağım” ifadelerine yer verdi.
 


Etiketler
CamiOlay

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar