banner864

İsveç'in göz bebeği 12 Kasım 2013, 17:39

Paris Saint-Germain'in yıldız futbolcusu Zlatan Ibrahimovic, İsveç'te 8. kez "Yılın En İyi Oyuncusu" ödülüne aday olarak gösterildi.
UEFA'da yer alan haberde, daha önce bu ödülü 7 kez kazanan Paris Saint-Germainli Ibrahimovic için yarışma jürisinin, "Karizmaya, olgunluğa ve teknik üstünlüğe sahip gerçek şampiyon, dünyanın en iyileri arasında bir sonraki adımını attı" ifadesini kullandığı vurgulandı.

Haberde, 1946'dan beri düzenlenen yarışmada, hiçbir İsveçli futbolcunun bu ödülü ikiden fazla alamadığı da vurgulandı.

Öte yandan, İsveç posta kurumu, milli golcünün fotoğrafının bulunduğu bir pul basmayı planladığını duyurdu.

"Zlamp" adı verilecek pulun yüksek kalitede basılacağı, bu sayede artan elektronik posta trafiğinin engellenmesi ve mektupların tekrar popülerleşmesinin hedeflendiği vurgulandı.

Piyasaya 27 Mayıs 2014'de sürülmesi beklenen pul için 5 farklı tasarım hazırlanırken, bu konuda görüşlerini dile getiren İbrahimoviç, "Pulun köşesinde fotoğrafım olacak ve son halini görmek eğlenceli olacak. Pulun üzerinde olmak büyük bir onur, seçildiğim için gurur duyuyorum" dedi.

İsveçli golcü, çok fazla fatura aldığını ve bunların üzerinde nadiren güzel bir pul gördüğünü belirten, "Belki bu durum artık değişecek" ifadesini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar