İzmir'de şampiyonluk coşkusu 20 Haziran 2015, 14:00

TÜRKİYE Basketbol Ligi'nde dev bütçeli rakibi Anadolu Efes'i final serisinde 4-1'le geçerek 28 yıl sonra şampiyon olan Pınar Karşıyaka taraftarları, sabahın ilk ışıklarına kadar kutlama yaptı. İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda başlayan coşku, tüm ilçeye yayıldı.
Karşıyakalı basketbolcular, salon çıkışında maçta 22 otobüs, onlarca araçla kendilerine destek vermeye gelen taraftarlarıyla konvoy oluşturdu. Yeşil-kırmızılı kafileyi taşıyan otobüs, önce Kaf-Kaf'ın kardeş kulübü Karagümrük'e uğradı. Karagümrüklüler, Karşıyakalı basketbolcu ve taraftarları meşalelerle karşıladı.

Pınar Karşıyaka, özel uçakla saat 01.30'da İzmir'e hareket etti. Uçakta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, futbol şubesi sponsoru Erdal Acar, yönetim, Teknik Direktör Cüneyt Dumlupınar ve bir grup taraftar da takımı yalnız bırakmadı. 'Kaf-Kaf' olarak tanınan ekibin uçağı tezahüratlarla İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indi. Kafileyi alanda gece 03.30'da binlerce taraftar yine meşalelerle karşıladı. Yüzlerce araçlık konvoyla Karşıyaka Çarşı'ya hareket eden kafile, Alaybey'de üstü açık otobüse geçti.

Karşıyakalılar, Çarşı'ya ulaştıklarında coşku doruğa ulaştı. Taraftarlar takımlarını, Şampiyon" tezahüratlarıyla bağırlarına bastı. Kaf-Kaf'a potada 3 yılda Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası ve ligde şampiyonluk kazandıran Antrenör Ufuk Sarıca ile final serinin en değerli oyuncusu seçilen guard Bobby Dixon, taraftarlarla birlikte şampanya patlattı. Havai fişek gösterileri geceyi aydınlattı. Yeşil-kırmızılı basketbolcular, gün ışıdığında Çarşı'dan ayrılabildi.


Ergin KARATAŞ
DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar