banner864

''Kara Panter'' hayatını kaybetti 06 Ocak 2014, 16:24

Dünya futbolu yasta. "Kara Panter" lakaplı efsanevi Portekizli futbolcu Eusebio da Silva Ferreira, yaşamını yitirdi. Kalp rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden 71 yaşındaki Eusebio için Portekiz'de 3 günlük yas ilan edildi.
Portekiz ve dünyanın önemli futbol efsanelerinden "Kara Panter" lakaplı Eusebio da Silva Ferreira, dün sabaha karşı kalp durması nedeniyle hayatını kaybetti.

71 yaşındaki efsane futbolcu Eusebio'nun ölümünün ardından Portekiz'de 3 günlük ulusal yas ilan edildi.

Başkent Lizbon'da tüm bayraklar yarıya indirilirken, Portekiz Futbol Federasyonu, ligde oynanacak tüm maçlar öncesinde Eusebio için bir dakikalık saygı duruşu yapılacağını açıkladı.

Benfica Kulübü resmi internet sitelerinden Eusebio'nun ölümüyle ilgili açıklama yaptı. Bir çok isim, ünlü futbol adamının ölümünden duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Büyük dünya kulüpleri de Eusebio sevenlerinin acısını paylaşırken, Türkiye'den Galatasaray resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla, Fenerbahçe ise twitter hesabından yaşamını yitiren futbol adamını andı.

Mozambik asıllı Eusebio, Portekiz Milli Takımı'nın ve özellikle Benfica'nın efsaneleri arasında yer alıyor.

Portekiz Futbol Federasyonu tarafından son 50 yılın en iyi futbolcusu olarak seçilen Eusebio, 1960'lı ve 70'lı yıllara damgasını vurmuş en önemli oyunculardan biri oldu.

Benfica forması ile 715 maçta 727 gol atan Eusebio'nun bu başarıları ona 1965'de Avrupa'da Yılın Futbolcusu ödülünü getirdi.
 
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar