Karayolunda asfaltta yarıklar oluştu 22 Haziran 2015, 17:14

BİLECİK-Osmaneli Karayolu Aşağıköy yakınlarında asfalt yolda çökme ve yarılmalar oluştu
Çökme nedeniyle yolun bir bölümü araçların geçişine kapatılırken, Aşağıköy Muhtarı Hanefi Acur, bölünmüş karayolunun toprak kaymalarının olduğu bölgeden geçirildiğini öne sürdü.

2009 yılında yapılan Bilecik-Osmaneli karayolunun merkeze bağlı Aşağıköy yakılarındaki bölümünde çökme ve asfalt yarılmaları oluştu. Yoldaki çökme ve yarılmalar nedeniyle karayolunun bir bölümü araç trafiğine kapatıldı, ulaşım tek şeritten verilmeye başlandı. Aşağıköy Muhtarı Hanefi Acur, toprak kayması nedeniyle hem karayolunun hem de ekili arazilerinin zarar gördüğünü söyledi. 2009 yılında bölünmüş yol yapılırken çalışmayı yürüten proje sorumlularını toprak kayması konusunda uyardıklarını belirten muhtar Acur şöyle konuştu:

"Bozüyük-Mekece arasındaki bölünmüş karayolunun Aşağıköy sınırındaki çalışmada proje yetkililerini defalarca uyardım. Bölgede toprak kayması olduğunu belirtip, 'Dolgunun üzerine yol yapıyorsunuz. Bu zaman içerisinde çöker' dedim. Bana, 'Muhtar senin işin neyse ona bak. Bu, seni ilgilendiren bir konu değil' dediler. Dolgu yapıp üzerinden çevre yolunu geçirdiler şimdi yol çöküyor, kayan hafriyatlar çiftçilerin arazilerine doluyor ve çiftçiler zarar görüyor. Yetkililerden bu duruma bir an önce çözüm bulmalarını bekliyoruz."


Cafer ELMAS
DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar