banner864

Kartal'ın hedefi Devler Ligi 26 Mart 2014, 11:48

Beşiktaş, sezon başından bu yana yaşadığı zorluklara rağmen ligde ikinci sıraya yükseldi. Stat problemiyle sezona başlayan siyah beyazlılar UEFA'dan gelen ceza, stat kapatmalar ve sakatlıklarla mücadele etti. Ancak Beşiktaş her şeye rağmen, ligin bitimine 8 hafta kala ikincilik koltuğuna oturdu.
Beşiktaş'ta hedef Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılma hakkı kazanmak.

Ligin 26'ıncı haftasında ikinci sıraya yükselen siyah beyazlılar için bu sezonun en büyük sorunu İnönü Stadı'ndan uzak kalmaktı. Beşiktaş 3 Haziran 2013'de yıkımına başlanan İnönü yerine sezonun ilk 5 haftasını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynadı.

Beşinci haftada oynanan olaylı Galatasaray derbisinin ardından gelen 4 maçlık ceza, zaten stadından uzak kalan Beşiktaş'ın bir de taraftar desteğinden mahrum kalmasına neden oldu. İlk devreyi kasımpaşa Stadı'nda tamamlayan Beşiktaş, ikinci yarı itibari ile rotayı yeniden Olimpiyat Stadı'na çevirdi.

Beşiktaş için bir diğer sorun ise üst üste yaşanan sakatlıklar oldu. Sezon öncesi kampında Holosko'nun fıtık olması ile başlayan sakatlıklar, Oğuzhan, Atiba, Gökhan Töre, Necip, Fernandes, Franco, Jones, Dany ve Ömer Şişmanoğlu ile devam etti. Ligin bitimine 8 hafta kala Gökhan Töre ve Fernandes'in sakatlıkları sürüyor. Devre arasında operasyon geçiren Sivok ve Akhisar Belediyespor maçında sakatlanan Holosko ise sezonu kapattı.

İbrahim Toraman ve Sezer'in kadro dışı bırakılmasının dışında Beşiktaş'ın moralini bozan bir diğer haber ise UEFA'dan geldi. Sezon öncesi UEFA Avrupa Ligi ön elemesinde Norveç'in Tromsö takımı saf dışı bırakılmasına rağmen, UEFA verdiği ceza ile siyah beyazlıları Avrupa kupalarının dışında bıraktı.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder