banner864

Kılıçlar çekildi 30 Ekim 2013, 18:18

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın seçim öncesi kongre üyelerine hitaben hazırlattığı kitap rakibi Mehmet Ali Aydınlar'ın tepkisini çekti. Aydınlar'ın, seçim için "3 Temmuz Hesaplaşması" ifadelerini kullanan Yıldırım'a yanıtı gecikmedi.
 Fenerbahçe'de 2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek seçimli olağanüstü genel kurulunda başkanlığa aday olan M. Ali Aydınlar, sadece sarı-lacivertli kulübü değil, seçim kültürünü de yukarılara çekme arzusunda olduklarını vurgulayarak, şunları söyledi;

Bir spor kulübünün başkanlık seçimi için kullanılmaya çalışılan strateji, dil ve üslup nasıl olur da bu noktalara gelebilir diye düşündük. Özellikle de Cumhuriyetinin 90. yılını kutlayan bir ülkenin en büyük sivil toplum örgütünün başkanı böyle bir yazıyı nasıl olur da kaleme alır ve kongre üyeleri ile paylaşır diye sorguladık. 26 yılını bu kulübe vermiş bir yönetici olarak, bir kulübün başkanının gelmiş olduğu noktayı sorguladığımda da, Fenerbahçe adına çok ama çok fazla şeyin yeniden ele alınıp değiştirilmesi gerektiğine olan inancımız bir kez daha güçlendi. Öncelikle Sayın Başkana şunu hatırlatmak isterim; Fenerbahçe sadece bir kulüp değildir. Bu ülke için bir kulüpten çok daha ama çok daha fazlasıdır. Fenerbahçe'nin sorunu da sadece kulübün sorunları değil, Türk sporunun, Türk insanının, Türkiye'nin sorunudur. Önce bunun altını çizmemiz gerekiyor. Sporumuzu, ülke sporunu nasıl geliştiririz, kulübümüzü bir dünya kulübü nasıl yaparız konularını konuşmalıyız ve sadece buradaki eksiklere odaklanmalıyız. Ben Mehmet Ali Aydınlar olarak, çok değerli ekip arkadaşlarımla sadece kulübümüzün değil, seçim kültürümüzün de çıtasını yukarılara çekme arzusundayız ve buna maksimum gayret göstereceğiz. Bu anlamda da, yaşanacak sürecin sonuna dek asla üslubumuzu ve yaklaşımımızı bozmadan, tüm Türkiye'ye heyecan duyacakları, sportif ve demokratik bir seçim yaşatacağız.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder