banner864

'Kimsenin gücü yok, güç genel kurulun gücü' 14 Mayıs 2015, 10:33

Galatasaray Kulübü başkan adaylarından Turgay Kıran, Mayıs ayının sonunda yapılacak olan başkanlık seçimi çalışmalarını sürdürüyor.
 Kulübün Kalamış Tesisleri'nde üyelerle bir araya gelerek ekibini tanıtan Kıran, projeleriyle ilgili bilgiler verdi.
Basın mensuplarına da açıklamalarda bulunan Kıran, önemli bir şekilde başkanlık yolunda yürüdüklerini ifade ederek, Galatasaray'ın problemlerini bildiklerini, bu seçimin galibi çıkacaklarını ve bundan ümitli olduklarını söyledi.
"8 bin üyemiz var. Galatasaray bu statikodan vazgeçmek istiyorsa bize oy verecek" diyen başkan adayı Kıran, "Dolayısıyla yıllardan beri süregelen bu biat kültürüne biz son vereceğiz. Bu biat kültürünün arkasında oy potansiyeli yaklaşık bin 400, bin 500. Bizim durumumuz şu an 3 bin 500 civarında. Galatasaraylı üyeler bu kültürün değişmesine inanıyorlarsa, gelecekler buna son verecekler. Ondan sonra da sayın İnan Kıraç 1 oy alacak, diğerlerinin de kendi oyları olacak. Onlar da gelirler Galatasaray kulübünde oylarını birilerine verirler" diye konuştu.
İnan Kıraç'ın algı operasyonu yaptığına tekrardan değinen Kıran, şöyle konuştu;
"Şu an Kıraç'ın 1 oyu olmadığını biliyoruz. Yapmış olduğu açıklamalarda, özellikle Çanakkale'de bir yanında lise bir yanında rektörümüz, bir yanına da Dursun Özbek'i alıp bir algı operasyonuyla, sanki vakıf Kıraç vakfı, yönetim kurulu başkanı seçecekmiş gibi bir algı gösteriyorlar. Böyle olmadığını görecekler. Buna son vereceğiz."
Bir basın mensubunun, "Seçildikten sonra bu derin yapı dedikleriniz sizi başkanlıkta tutar mı?" sorusuna ise Kıran, "Onların gücü yok ki. Güç genel kurulun gücü. Yoksa oradakiler tutar, tutmazlar o kadar kolay değil o iş. Adnan Polat zamanında Polat bir tutulmaya geldi. Yoksa şu anda da başkandı. O bir istifa edip tekrardan seçime girseydi bugün başkandı. Biz bu düzene son vereceğiz" yanıtını verdi.
Turgay Kıran son olarak Kaleci Muslera'yı satmayı asla düşünmediklerini sözlerine ekledi.

UĞUR DEMİRKIRDI - HAKAN TARHAN - İSTANBUL / DHA

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar