banner864

Köln'de taraftar derneklerinden centilmenlik örneği 23 Haziran 2015, 17:02

Almanya'nın Köln ketinde faaliyet gösteren Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray Taraftar Dernekleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı birlikte kutlama kararı aldılar
Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin'i ziyaret eden, Köln GS Derneği Başkanı Yakup Peker, Köln FB Derneği Başkanı Hüseyin Pınar ve Köln Beşiktaş Derneği Asbaşkanı Murat Kılınç, Cumhuriyet Bayramı'nın Türk milleti için önemine değindiler. Türkiye'deki maçlarda tatsız olayların yaşanmasını ve spordaki fanatizmi reddettiklerini açıklayan dernek başkanları, "Amacımız millet olarak her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğimizi, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin kuruluş haftasında göstermektir" ifadesini kullandılar.

Kutlama 23 Ekim 2015 gecesi Hürth'deki Event Palast salonunda gerçekleştirilecek. Dernek başkanları ayrıca Almanya'nın, Türk Futbol takımlarının Almanya'da hazırlık maçı yapmasına yasak getirmesini eleştirdiler. Bunun hukuksal dayanağının olmadığını ileri süren başkanlar, konuyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde DFB'ye avukatları aracılığıyla şikayet mektubu göndereceklerini açıkladılar.


Hakan AYTAŞ
DHA
Etiketler

Yorum Gönder