Kupanın sahibi belli oluyor! 07 Mayıs 2014, 13:16

Beklenen gün geldi çattı. Eskişehir ve Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası Finali'nde bugün saat 20.00'de kozlarını paylaşacak. Konya'daki dev karşılaşma öncesi iki takım da kente geçip kampa girdi. Hem Es Es hem de Aslan için mücadelenin önemi büyük.
Eskişehirspor ve Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası Finali’nde kozlarını paylaşacak. Saat 20.00’deki maç, Konya Atatürk Stadı’nda oynanacak ve Hüseyin Göçek tarafından yönetilecek. İki takım da zorlu mücadele öncesi karşılaşmanın oynanacağı kente geçti ve kampa girdi. Bu maçın hem Eskişehir hem de Galatasaray cephesi için anlamı çok büyük.

Eskişehir, yıllar süren kupa hasretine son verip, Avrupa Ligi’ne Play-Off turundan katılmak istiyor. Böylece sezonu 2-3 hafta önceden açma derdinden kurtularak, daha fazla tatil yapma fırsatı bulacak. Ayrıca ligde kötü geçen sezon da, bu kupayla telafi edilmiş olacak. Galatasaray cephesinde sezonu mutlaka kupayla kapatma planı var. Ligde şampiyonluğu Fenerbahçe’ye kaptıran, ancak ezeli rakibinin cezası nedeniyle ikinci bile olsa Şampiyonlar Ligi’ne gruplardan katılacak olan Sarı-Kırmızılılar, taraftarın gönlünü bu kupayla almayı düşünüyor.

Bu dev finale ev sahipliği yapacak olan Konya’da da büyük bir heyecan var. İki takımın taraftarları Konya’ya çıkarma yaparken, Konyalılar da bu müthiş mücadeleyi izlemek için sabırsızlanıyor. Tribünlerde müthiş bir coşku yaşanacak. 90 dakikada eşitlik bozulmazsa mücadele uzatmalara, beraberlik sürerse penaltılara taşınacak.

Eskişehirspor’da, dev final için hazırlıklar tamamlandı, geri sayım başladı. Haftalardır bu maçı düşünen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, ligde sürekli rotasyona gidiyordu. Finale kadar fire vermemeye çalışan Sağlam’ın istediği oldu. Eskişehirspor’da yaşadığı ağır sakatlık nedeniyle sezonu kapatan Diego dışında eksik yok.

Galatasaray’da ise olası bir kupa zaferini hep birlikte kutlamak için, 33 futbolcu birden Konya’ya götürüldü.


ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar