banner864

Londra Maratonu'nda ölüm 15 Nisan 2014, 13:25

36 bin kişinin koştuğu Londra Maratonu'nda şaşırtan ölüm... 42 yaşındaki bir atlet finiş çizgisini geçer geçmez fenalaştı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Londra Maratonu'nda 42 yaşındaki bir atlet finiş çizgisini geçer geçmez fenalaştı ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

42 yaşındaki erkek atlete ilk yardım yapılmasına rağmen kurtarılamadı. Maratonu 26.2 mil koşup hedefine ulaşan koşucunun ölme pahasına yarışı bitirmiş olabileceği iddia ediliyor.

Maratonun organizasyonunu yapan Virgin Money sözcüsü, "Virgin Money London Marathon organizatörleri ölen koşucunun ailesine ve arkadaşlarına içten taziyelerini bildirdiler" dedi.

42 yaşındaki koşucunun beklenmedik ölümüne basın mensuplarının tanık olmadığı belirtildi.

Diğer taraftan maratonda 8'inci gelerek herkesi hayal kırıklığına uğratan iki altın madalya sahibi İngiltere Olimpiyat Şampiyonu Mo Farah, maratonla işinin bitmediğini ve önümüzdeki yıllarda da yarışacağına dikkat çekti. "Yüzde 100 geri döneceğim. Böyle bir düşüşle bitirmeyeceğim. Londra benim şehrim. Ben burada büyüdüm. Başka bir maratona girmem yanlış olurdu. Geri döneceğim ve daha iyi sonuç alacağım. Bir maraton daha deneyeceğim ama ne zaman bilmiyorum" dedi.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar