banner864

M'bia karmaşası sürüyor 20 Haziran 2015, 17:12

Trabzonspor'un sözleşme imzalatmak için Türkiye'ye getirdiği Kamerunlu oyuncu Stephane M'bia, bugün yapılan görüşmelerin sonunda da istediği imza parasını alamayınca Fransa'ya döndü.
M'bia'nın protokol imzaladığı ve 1.5 milyon euro imza parasının hesabına yatırılması halinde Trabzon'a gelerek resmi sözleşme imzalamayı kabul ettiği belirtildi.
İngiltere'nin Queens Park Rangers takımının oyuncusu olan ancak kiralık olarak forma giydiği İspanya'nın Sevilla takımında son iki sezon UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu yaşama başarısı gösteren 29 yaşındaki Stephane M'bia, Trabzonspor'la prensip anlaşmasına varınca 10 Haziran'da bu futbolcuyla görüşmelere başlandığına dair borsaya bildirimde bulunuldu. Kamerun milli takımı kampının ardından Çarşamba gecesi Trabzon'a getirilen M'bia, Perşembe günü sağlık kontrolünden geçirildi ve Cuma günü sözleşme imzalanacağı duyuruldu.
Ancak dün sabah Kamerunlu oyuncu ile son pürüzleri görüşmek üzere Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bir araya gelen Sportif Direktör Süleyman Hurma, M'bia'nın ileri sürdüğü şartları görünce adeta şok oldu. M'bia'nın daha önce senelik garanti ücretlerine 500'er bin euro olarak eklenmesini kabul ettiği 1.5 milyon euro imza parasını peşin olara istemesi, ayrıca maç başı ücretlerine zam yapılması talebi görüşmelerin önünü tıkadı. Dün akşam saatlerine kadar Trabzon'da süren görüşmelerden sonuç çıkmayınca M'bia ve Süleyman Hurma gece geç saatlerde İstanbul'a gitti. Bugün Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüşmesi beklenen M'bia, hazırlanan protokolü imzalayarak ani bir kararla Fransa'ya döndü. Protokolde, M'bia'nın istediği şartların yer aldığı ve bozulması halinde herhangi bir tazminat maddesi koyulmadığı öğrenildi.
Sportif Direktör Süleyman Hurma'nın, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüştükten sonra bordo-mavililerin kesin kararını vereceği, bu karara göre M'bia'nın tekrar Türkiye'ye çağrılabileceği veya transferden vazgeçileceği vurgulandı.
Kamerunlu oyuncunun, sözleşme imzalamak için ön şart olarak belirttiği 1.5 milyon euroluk imza parasını peşin olarak alma isteğinden vazgeçmediği ve paranın hesabına yatırılmaması halinde Türkiye'ye dönmeyeceğini söylediği vurgulandı.
Bu arada M'bia'yı Trabzon'da olduğu süre boyunca arayan bir çok menajerin, kendisini İstanbul takımlarına götürmek üzere teklifte bulunduğu ileri sürüldü. Bu durumun Kamerunlu oyuncunun kafasını karıştırmış olabileceği de vurgulandı.


Ömür AVCI
DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar