banner864

Maça saatler kala neredeyse tüm takım YGS'ye girdi! 15 Mart 2015, 13:04

PTT 1'inci ligde mücadele eden Orduspor'da 18 kişilik takım kadrosunda bulunan liseli 14 futbolcu Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girdi.
Orduspor'da 18 kişilik takım kadrosunda bulunan lise öğrencisi 14 futbolcu Ordu ve Trabzon'da çeşitli okullarda bugün YGS sınavına girdi. Altınordu İlçesi'nde sınava giren futbolculardan bazıları Orduspor Kulübü'nde sabah kahvaltısı yaptıktan sonra sınava girecekleri okullara gitti. Sınav öncesi kulüpte Teknik Direktör Hüseyin Özcan'la bir araya gelen futbolcular kısa bir durum değerlendirmesi yaptı. Hüseyin Özcan, bugün oynayacakları Osmanlıspor maçının ertelenmesi için TFF'den istekte bulunduklarını belirterek, "Benim oyuncularım sabah kahvaltı yapıp sınava gittiler. 1'e 10 kala biten sınavdan koşa koşa maça gelecekler. Acele şekilde maça çıkacaklar. Osmanlıspor'un mağdur olmasını istemeyiz asıl mağdur olan şuanda Orduspor'dur. Mağdur olan biziz, bizi bu sıkıntılı dönemde sıkıntımızı bir kat daha artıracak bir uygulamadır" dedi. Orduspor Kulübü'nün YGS'ye girecek fuitbolcuları için maç saatinin veya tarihinin ertelenmesi talebi üzerine hafta içi aldığı kararla TFF Orduspor-Osmanlıspor maç saatini 13.00'dan 15.00'a erteledi.Futbolculardan Serkan Korkmaz YGS sınavı ve maçın önemine dikkat çekerek, "Sabah kahvaltımızı yaptık, forma eşofmanlarımızı giydik. Sınava gireceğim, hem sınav hem maç önemli, inşallah bu üç puanı alırız" dedi.

Muhammet Can Öztürk ise "Bugün önemli bir sınav, bir senedir çalışıyoruz sonuçta. İnşallah hayırlısı olur. Maçı da inşallah güzel bir sonuçla kazanırız diye umut ediyorum"ifadelerini kullandı.
Mehmet Batuhan Şenel'de sınavdan çıkıp stada gideceğini belirterek maçtan da galibiyetle ayrılmak istediklerini söyledi. (Milliyet)

Yorum Gönder