banner864

Mancini topun ağzında! 21 Nisan 2014, 16:00

Galatasaray'da Teknik Direktör Mancini'nin kaderi kupa finaline ve son 4 haftaya bağlı. Başkan Ünal Aysal kupa finaline büyük önem verirken olumsuz bir sonuç halinde İtalyan teknik adamın bileti kesilecek. Sarı kırmızılı yönetim ağır Kasımpaşa yenilgisi nedeniyle Federasyon ve maçın hakemi Cüneyt Çakır'a da tepkili.
Galatasaray'da Kasımpaşa yenilgisinin ardından Başkan Ünal Aysal, Yönetim Kurulu’nu topladı. Başkan Aysal bu toplantıda Mancini ile ilgili planını paylaştı.

Mancini'nin Galatasaray'daki geleceği kalan son 4 haftaya ve kupa finaline bağlı. Kupa'nın kaybedilmesi ve ligdeki yenilgilere göre İtalyan çalıştırıcı ile yollar ayrılacak.

Mancini'nin 9 milyon euroluk tazminatı için de kulübün mali danışmanları harekete geçti. İtalyan teknik adamın ligde 2 maç daha kaybetmesi halinde her iki tarafın da avukatları görüşmelere başlayacak.

Yönetim içinde ise Kasımpaşa yenilgisi nedeniyle federasyon ve maçın hakemi Cüneyt Çakır'a yoğun öfke var.

Sarı kırmızılı yönetim,kupadaki Bursaspor maçından önce Futbol Federasyonu’na başvurarak Kasımpaşa karşılaşmasının pazartesi gününe alınmasını talep etmişti. Ancak federasyon bu talebi geri çevirdi.

Hafta başında Cüneyt Çakır için ortaya atılan "Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini reddetti" iddiaları da sarı kırmızılı yönetimin gündemindeydi. Çakır'ın derbi yerine Kasımpaşa maçında görevlendirilmesi Galatasaray yönetiminde rahatsızlık yarattı.

Maçın ardından Çakır'ın tartışılan kararları ve Mancini'nin Türkiye’de ilk kez bir hakemi eleştirmesi yönetimi içinde "Çakır ile ilgili haklılığımız ortaya çıktı" yorumlarına neden oldu.

Teknik Direktör Mancini ise Kasımpaşa yenilgisinin ardından Florya'dan sorumlu yöneticilere kendini savundu. Maçın hakemi Cüneyt Çakır'ı eleştiren Mancini, "Maçın kırılma anı 6. dakikadır. Verilmeyen faul sonrası penaltı ve kırmızı kart. Eğer pazartesi günü oynasaydık bu rotasyonu yapmak zorunda kalmazdım. Telles geldiğinden bu yana aralıksız oynuyor. Takımda birçok eksik var" ifadelerini kullandı.ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder