banner864

Melo'ya ceza verilebilir! 08 Nisan 2014, 15:15

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi maçta Felipe Melo'nun yaptığı hareketin yanlış olduğunu söyledi. Demirören, ancak şikayet olursa Melo'yu etik kuruluna sevk edebileceklerini belirtti.
Bir televizyon kanalında spor programa katılan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, derbi maçında yaşanan olayları eleştirdi.

Yaşanan olaylardan dolayı çok üzüldüğünü belirten Demirören, Beşiktaş Kulübü'nün geçmiş sezonlarda Pascal Nouma'yı, yaptığı bir hareketten dolayı gönderdiğini ve Galatasaray Kulübü'nün de bu konuyu değerlendirebileceğini dile getirdi.

Demirören, derbide Melo'nun yaptığı hareket Türk futboluna yakışan hareket değil. Yerli oyuncular, birbirleriyle kavga etmiyor. Yabancılarla yerliler arasında bir şey var. Memnun etmeye çalışılan taraftarlar, her statta küfür ederek kulüplerine zarar veriyor. Derbi maçında futboldan başka her şey vardı" dedi.

Demirören, görüntülerle karar veremediklerini kaydederek, Melo'nun eliyle yaptığı hareket kabul edilebilir değil. Ancak şikayet olursa etik kurula sevk edebiliyoruz. Biz de onu değerlendireceğiz, gerekirse etik kuruluna başvurumuzu yapacağız. Hareket doğru değil. Hele eliyle yaptığı hareket hiç doğru değil" ifadelerini kullandı.

Derbi maçında kırmızı kart gören Emre Belözoğlu'nu da eleştiren başkan Demirören, "Türk milli takım kaptanlığını yapmış bir futbolcunun söylememesi gereken sözlerdi" dedi


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar