banner864

Nilüfer Belediyespor Eczacıbaşı kaptanı Esra'yı aldı 19 Haziran 2015, 17:54

BAYANLAR Voleybol 1'inci Ligi takımı Nilüfer Belediyespor, Eczacıbaşı Vitra'nın kaptanı ve smaçörü Esra Gümüş Kırıcı ile 1 yıllık sözleşme imzaladı
Eczacıaşı Vitra'da 11 yıl oynadıktan sonra ayrılan Esra, imza töreninde Bursa'ya sevenerek geldiğini, Nilüfer Belediyespor'u da hedefleri doğrultusunda tercih ettiğini vurgularken şöyle dedi:

"Uzun bir aradan sonra İstanbul dışında oynayacağım. Burada birçok arkadaşım var. Ali Karamık başkanıma beni tercih ettiği için teşekkür ediyorum. Takımın başarısı için elimden geleni yapacağım. Sakatsız, iyi bir sezon geçirmeyi diliyorum. Takım içerisinde ise yabancılık çekmeyeceğimi düşünüyorum."

Kulüp Başkanı Ali Karamık ise, "Eski oyuncumuz Kübalı Lusneynis Herera ile devam ediyoruz. Bursa Büyükşehir'den İvana Milos'u aldık. Milli takım kampında olduğu için daha sonra gelip imza atacak. Esra Gümüş Kırıcı kendisini kanıtlamış bir oyuncu. Senelerce milli takımda kaptanlık yaptı. Eczacıbaşı Vitra'nın kaptanı. Türkiye'nin yetiştirdiği ender isimlerden bir tanesi. İnanıyorum ki voleybol takımımıza tecrübesiyle, kişiliği ile büyük katkı sağlayacaktır. 250'nin üzerinde A milli takım formasını giydi. Takımımızın ablası olacak. Bence sezonun en flaşh transferini gerçekleştirdik."

ESRA GÜMÜŞ KIRICI KİMDİR?

2 Ekim 1982 Ankara doğumlu olan Esra Gümüş Kırıcı Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi bölümünden spor öğretmeni olarak mezun oldu. 13 yaşında Ankara Vakıfbank'ta voleybola başlayan ve A takıma yükselen Esra, 2000'de İstanbul Yeşilyurt'a transfer oldu. 2004 yılında Eczacıbaşı Vitra'ya transfer oldu ve 2005 yılından bu yana takım kaptanlığı yaptı.

Eczacıbaşı Vitra ile 4 Türkiye Ligi şampiyonluğu, 3 Türkiye Kupası, 2 Süper Kupa kazandı. 2006, 2007, 2009 ve 2012 lig finallerinde en iyi manşet alan ve en iyi oyuncu seçildi.

Eczacıbaşı Vitra ile 2015'te Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan Esra, ayrıca Dünya Kulüpler Kupası'nda şampiyonluk, 2 kez Şampiyonlar Ligi'nde 4'üncülük, bir kez de Avrupa Top Teams Kupası'nda 3'üncülük aldı. Esra, 2013 yılında yine bir voleybolcu olan Mustafa Kırıcı ile evlendi.


Cemal EKENTOK
DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar