banner864

Oğuzhan Özyakup Amerika kampını değerlendirdi 30 Mayıs 2014, 13:36

Milli futbolcu Oğuzhan Özyakup, Amerika kampını değerlendirdi. Beşiktaşlı futbolcu, kulüpte şampiyoluk yaşadıktan sonra Avrupa'da oynamak istediğini de belirtti.
Milli futbolcu Oğuzhan Özyakup, A Milli Takım'ın Amerika kampında konuştu.

Özyakup, iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi.
"Kampa İstanbul’da başladık. Ardından Kosova’ya geçtik. Orada güzel bir hazırlık maçı oynadık. İrlanda’da güçlü bir rakipler oynadık. Genç oyunculara şans verilmesi de çok güzel bir şey. İrlanda’da bunu iyi değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Şimdi de Amerika’ya geldik. Kamp gayet keyifli geçiyor. Sonra da New York’a geçip Amerika’ya karşı oynayacağız"

Beşiktaşlı oyuncu Özyakup,geçtiğimiz sezonu değerlendirdi.
"Sezonun son birkaç haftası çok zor geçti. Sezona iyi başladık, 4’te 4 yaptık. Daha sonra Galatasaray’la olan olaylı maç vardı. 4-5 maç taraftarsız oynadık. Kendi stadımız da yoktu. Ama tabii ki bunlar bir neden değil. Biz elimizden geleni yaptığımızı düşünüyoruz. Son 4-5 haftaya kadar her şey de bizim elimizdeydi. Şampiyonlar Ligi’ne direk katılmak için. Bize büyük darbeyi vuran Konya maçı oldu. 1-0 öndeydik, son dakikalarda yediğimiz golle berabere kaldığımız ve 2’inciliği elimizden verdiğimiz bir maçtı. Ondan sonraki maçlar bizim için çok zor geçti. Elimizden geleni yaptık. Şimdi Şampiyonlar Ligi Play-off maçı oynamamız gerekiyor. Hedefimiz ilk öncelikle gruplara kalmak. Beşiktaş’ın hedefi her zaman şampiyonluktu"

Özyakup, Avrupa hedefinin olduğunu da belirtti.
"Bu yıl mesela Arda abi bizi en iyi şekilde temsil etti. Benim de öyle hedeflerim var ama ilk önce Beşiktaş’ta şampiyonluk yaşamak istiyorum. Ondan sonra Avrupa’nın büyük kulüplerinde oynamak isterim. Ama öncelikle Beşiktaş’ta büyük işler başarmak istiyorum"

Siyah-beyazlı oyuncu, teknik direktörleri Slaven Bilic hakkında da konuştu.
"Hocamızla aramız çok iyi. Ben Avrupa’da doğup büyüdüm. Daha sonra buraya geldim. Aramız çok çok iyi. Hocamız rahattır, futbolcuyu çok fazla kasmaz. Bazen saha içinde sert diyaloglar olur ama saha dışında arkadaş gibi davranır. Çok yardımcı olur"
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar