banner864

Oğuzhan, Tekerlekli Sandalye Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyor 23 Mayıs 2015, 14:06

MERSİNLİ milli tenisçi 16 yaşındaki Oğuzhan Güneş, Antalya'da yapılacak olan Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.
25-31 Mayıs tarihleri arasında Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde yapılacak olan şampiyonada, Türkiye'yi junior kategorisinde temsil etmesi için milli takıma çağrılan 2 isimden biri olan Oğuzhan Güneş, korta çıkıp şampiyonluk için ter dökecek. Sıcak hava ve yoğun neme rağmen çalışmalara devam eden Güneş'in tek hedefi, dünya şampiyonu olarak olimpiyatlara katılmak. 28 ülkeden 52 takımın yarışacağı şampiyonada birincilik kürsüsüne çıkmak için yoğun bir antrenman temposu içerisine girdiğini belirten Güneş, "Haftada 4 gün üçer saat antrenman yapıyoruz. Hocam ile birlikte çok sıkı hazırlandım ve iyi bir derece alacağıma inanıyorum" dedi.

Antrenör Atilla Kökver ise, "Oğuzhan da özverili şekilde çalıştı. Turnuvada 40'a yakın sporcu ile yarışacak. Amacımız olimpiyatlara katılmak" diye konuştu.

Mersin Tenis Kulübü Başkanı Birol Gelbul ise, Oğuzhan'ın Türkiye Şampiyonu olup Dünya Şampiyonasına katıldığını ve topladığı puanlar ile tekerlekli tenis kategorisinde dünya sıralamasında 30'uncu sıraya ulaştığını söyledi.

İbrahim MAŞE
DHA
Etiketler

Yorum Gönder