banner864

Olimpiyat Stadı'nda çile bitmiyor 12 Aralık 2014, 13:24

Ulaşım zorlukları ve hava şartlarının olumsuzluğu nedeniyle hemen hemen hiçbir takımın mecbur kalmadıkça tercih etmediği Olimpiyat Stadı'nda dün yaşanan aksaklıklar "Skandal" olarak hafızalara kazındı.
Ulaşım zorlukları ve hava şartlarının olumsuzluğu nedeniyle hemen hemen hiçbir takımın mecbur kalmadıkça tercih etmediği Olimpiyat Stadı'nda dün yaşanan aksaklıklar "Skandal" olarak hafızalara kazındı.
Beşiktaş ile Tottenham arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi mücadelesinin 8. dakikasında elektrikler kesildi, her yer karanlığa büründü. Taraftarlar cep telefonlarıyla olumsuz ortamın keyfini çıkardı. Telefonlarıyla ortamı aydınlatmaya çalışan taraftarlar güzel görüntüler sergiledi.

ELEKTRİK 2. KEZ GİTTİ

Devreye giren jeneratör sayesinde karşılaşma 15 dakikalık aradan sonra tekrar başladı. Son dakikalarda kabus geri döndü ve pes dedirtti. Bitime 3 dakika kala statta elektrik tekrar gitti. Bu kez 12 dakikalık beklemenin ardından maçın kalan süresi tamamlandı. Maç sonunda Olimpiyat Stadı'nda yaşananlar Avrupa futbolunun en önemli organizasyonlarından biri olan UEFA Ligi'nde olması prestij kaybına neden oldu.

ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ OYNANMIŞTI

25-5-2005 tarihinde Liverpool ile Milan arasında oynanan şampiyonlar ligi finalinden sonra Atatürk Olimpiyat Stadı'nda bir dönem Galatasaray, bir dönem İBB ve şimdilerde Beşiktaş mücadele etmeye çalışıyor.

VEDAT BAYRAM'IN AÇIKLAMALARI

Gençlik ve Spor İstanbul eski İl Müdürü Vedat Bayram, stadın elektriği hakkında önemli bilgiler verdi. Vedat Bayram yaşanan aksaklıktan sonra DHA'ya yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"O dönem yeni bir sistem oluşturulup, jenerator/şehir şebekesi senkronize edilmişti. Bu bağlamda alışkanlık haline gelen elektrik dalgalanma riskine karşı jeneratörle maçları başlatıp şehir şebekesi ile senkronize çalışması esastır. Böyle çalışsa BJK-Tottenham maçındaki skandal yaşanmazdı. Lambalar sönmezdi. Jeneratör çalışırken,. arızalansa, şehir şebekesi devrede olacağından ışıklar sönmezdi.

Faik GÜRSES
DHA

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar