banner864

Osman Özköylü'ye kınama 08 Aralık 2014, 14:33

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman Özköylü'nün düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin üzerine yürüyerek hakaret etmesini kınadı.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman Özköylü'nün düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin üzerine yürüyerek hakaret etmesini kınadı.

TGC Yönetim Kurulu, kaybedilen her maçın ardından teknik direktörleri basını suçlama alışkanlığından vazgeçmeye çağırdı. TGC Yönetim Kurulu'nun açıklamasında şu görüşler yer aldı:

"PTT 1. Lig'de Kayserispor'a maç kaybeden Osmanlıspor'un Teknik Direktörü Osman Özköylü, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularına yanıt vermek yerine kızarak, hakaret ederek üzerlerine yürümüş ve özellikle bir kadın gazeteciye karşı tehditler savurmuştur. Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman Özköylü'yü meslektaşlarımıza karşı yaptığı bu yakışıksız tavrı nedeniyle kınıyoruz. Sporda şiddetin önlenmesi amacıyla çıkarılan yasanın zaman zaman yetersiz kaldığı sportif olaylarda, takım yöneticilerinin ve antrenörlerin ortamı gerecek davranışlar içinde bulunmamaları büyük önem taşımaktadır. Son zamanlarda özellikle kaybedilen maçların ardından teknik direktörlerin basını suçlama çabası içine girmeleri bir alışkanlık haline gelmiştir. Bu alışkanlıktan bir an önce vazgeçilmesi sporda barış ve centilmenlik ruhunu yeniden canlandıracaktır. Halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı için çalışan gazeteciler de görevlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirecektir."

KGC'DEN OSMANLISPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ OSMAN ÖZKÖYLÜ'YE KINAMAKayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC), dün oynanan Kayserispor - Osmanlıspor maçı sonrası basın toplantısında Osman Özköylü'nün basın mensuplarına karşı takındığı tavır ve hareketlerini kınadı.

KGC tarafından yapılan yazılı açıklamada, "7 Aralık 2014 Pazar günü Kadir Has Stadyumu'nda oynanan Kayserispor- Osmanlıspor FK PTT 1. Lig karşılaşması esnasında ve sonrasında Osmanlıspor FK Teknik Direktörü Osman Özköylü'nün takındığı tavır bir spor adamına yakışmamaktadır. Maç esnasında top toplayıcı çocuğa saldırma teşebbüsünde bulunan ve sahada iki takım oyuncularının gerilmesine neden olan Osman Özköylü'nün tutunduğu tavır spor adına üzücü bir durumdur. Futbolda yenmek de yenilmekte elbette vardır. Ancak daha ilk dakikalardan itibaren bunu kabullenemeyerek sürekli ortalığı karıştırma çabası içine giren Özköylü'ye ilk uyarının da maçın orta hakemi Fırat Aydınus tarafından yapılması dikkat çekmiştir.

Sahada istediğini elde edemeyen Osman Özköylü'nün maç sonundaki basın toplantısında bayan televizyoncu başta olmak üzere basın mensuplarına sözlü saldırıda bulunup tehdit etmesi kabul edilir bir durum değildir. Sonuç olarak; Kayseri'de de görev yapmış ve Erciyesspor'un bugün Süper Lig'de olmasında büyük emeği geçen biri olan Osman Özköylü'nün Kayserispor maçı esnasında ve sonrasındaki tutum ve davranışlarını kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.

TÜRKİYE SPOR YAZARLARI DERNEĞİ OSMANLISPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ OSMAN ÖZKÖYLÜ'YÜ KINADI


Türkiye Spor Yazarları Derneği(TSYD), Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman Özköylü'nün basın toplantısında gazetecilerin üzerine yürüyerek hakaret etmesini kınadı.

TSYD'den yapılan açıklama şi şekilde: "Kayserispor'la oynadıkları ve kaybettikleri maç sonrası basın toplantısı için salona giren Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman Özköylü'nün basın mensuplarına karşı hakaret içeren ve öfke dolu sözleri, Türk futbolunda yanlış giden bir başka olayına damga vurmuştur.

Soru sormak veya basın toplantısında teknik direktörlerin söylediklerinden, haber çıkarmak için vakitlerini ayıran meslektaşlarımızın, hiç kimse tarafından azarlanmak veya hakaret görmek, hak ettikleri bir durum değildir.
Teknik Direktör Osman Özköylü'nün, salonda kendisini sakinleştirmeye çalışanlara rağmen, biri bayan diğer meslektaşlarımızın üstüne yürümesi kendisine bu hakkı asla vermeyecektir.

Bugüne kadar binlerce kez basın toplantılarını izlemiş arkadaşlarımız, ilk defa bu kadar çirkin ve yakışıksız bir olayla karşı karşıya gelmişlerdir.
Sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını alkışladığımız bu dönemde, teknik direktörler için de, aynı sözlerin geçerli olmasını dilemekteyiz...
Osmanlıspor Yönetim Kurulu, Teknik Direktör Osman Özköylü’nün dikkatini çekmeli ve kendisi de, derhal yanlış yaptığı meslektaşlarımızdan özür dilemelidir.

İstanbul-Kayseri/DHA

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar