banner864

ÖYM çarpıcı itiraflarda bulundu 08 Ocak 2014, 17:50

Özel Yetkili Mahkeme hakimi, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın şike davası hakkında çarpıcı itiraflarda bulundu. Hukuksuz çok olay yaşandığını belirten hakim, "Aziz Yıldırım daha ifade vermeden adresine Metris yazılmıştı. Polis tutuklanacağını önceden mi biliyordu?" dedi.
 Özel Yetkili Mahkeme hakimi, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın şike davası hakkında çarpıcı itiraflarda bulundu.
Balyoz ve Ergenekon gibi davalara bakan, ancak ismini vermeyen hakim, Akşam gazetesine açıklamalar yaptı. Hakim, hukuksuz yaşanan çok fazla olay olduğunu söyledi.

"Aziz Yıldırım iki ayrı iddianameden bahsetti ve ‘İddianameyi adliyede polis yazdı’ dedi. Bu, o zaman kimse tarafından ciddiye alınmadı. Hatta komplo olduğu söylendi. Oysa adam daha ifade vermemiş, ama adresine 'Metris' yazılmıştı. Polis tutuklanacağını önceden mi biliyordu? Polis müneccim miydi? Hukuksuz o kadar şey sayabilirim ki. İki cilt ansiklopedi olur."

Özel Yetkili Mahkeme savcı ve hakimlerinin, emniyetin emrinde olduğunu söyleyen hakim, davaların yandaş hakimlerin nöbet gününe denk getirildiğini kaydetti.

"Davalar genellikle kendilerinden olan hakimlerin nöbet gününe denk getiriliyor. Bu kişilerin tutukluluğuna itiraz ediliyor. Böyle olunca da bir üst mahkeme buna karar veriyor. Üst mahkeme bu kişilere tahliye verdiği zaman yine aynı basın tarafından linç ediliyordu. Farklı görüşte olan hakim ve savcılar istenmiyordu. Yetkili Mahkemeler dinleme kararlarını veriyordu. Polis de istediği kişiyi dinliyordu. Bu yapı ortaya çıkartılırsa kimler hakkında ne zaman dinleme kararı verdiği de ortaya çıkar."

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar