Palandöken'de kayak heyecanı 28 Aralık 2014, 15:56

Kar kalitesi ve pistleri ile dünyanın en iyi kayak merkezleri arasında olan Palandöken'de yeni yıl bereketi yaşanıyor.
 Kar kalitesi ve pistleri ile dünyanın en iyi kayak merkezleri arasında olan Palandöken'de yeni yıl bereketi yaşanıyor.
Palandöken'i 2015'e sayılı günler doldurdan tatilciler, Xanadu Snow White Otelin pistlerinde Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen 15'inci Uluslararası Palandöken Alp Disiplini Kayak Kupasını izledi.

Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı yarışmaya 15'inci Uluslararası Palandöken Alp Disiplini Kayak Kupasını Yunanistan, İran, Özbekistan, Ukrayna, Slovenya, Slovakya, Doğu Timor ve Türkiye'den 12'si kadın, 39'u erkek olmak üzere 51 sporcunun yer aldığı, ilk defa canlı yayın ile TRT Avaz ekranlarından milyonlarca izleyiciye ulaşan yarışmada, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile TKF Başkanı Erol Yarar misafirlerle yakından ilgilendi. Vali Ahmet Altıparmak gibi kendisinin de kısa sürede kayağı öğreneceğini söyleyen Başkan Sekmen, "Palandöken Kayak Merkezi, aynı zamanda uluslararası organizasyonların da ilk adresidir. Kar ve kayak tutkunuysanız, Dadaşlar diyarı Erzurum Palandöken, unutulmaz bir kar tatili için ayrıcalıklı fırsatlarıyla göz doldurur" dedi.

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, yarışmaların internet üzerinden de canlı olarak izlenebileceğini belirterek güçlü rakiplerin olduğunu söyledi. Alp Disiplini Kayak Kupasının ülke tanıtımı için büyük bir fırsat olduğunu anımsatan Erol Yarar, "Halkımız kayak sporunu çok tanımıyor. Bu vesileyle hem halkımıza kayak sporunu tanıtmak ve gençlere bu sporu sevdirmek istiyoruz. Kayak Federasyonu olarak, Türkiye'de 4 milyon kişiyi dağlarla, kayakla buluşturmanın ilk adımı bu yarışlar. Yatırımcılara dağlara yatırım yapmalarını öneriyorum. Çünkü 'Kayakla Kalkınma' diye bir projemiz var. Bundan sonra Türkiye'de kayak en hızlı gelişen spor olacak. Tüm gençler aileleriyle birlikte temiz ve güzel havada kayak yapmanın dağ havası almanın keyfini yaşayacak" diye konuştu.

Öte yandan büyük bir çekişmeyle geçen Palandöken Alp Disiplini Kayak Kupası yarışmalarında dereceye girenlere protokol tarafından ödülleri verildi.


Turgay İPEK- Nursima KESKİN / ERZURUM, (DHA)
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar