banner864

Passolig iptal ama e-bilet devam ediyor 14 Mayıs 2014, 09:45

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Eski Disiplin Kurulu Üyesi ve spor hukukçusu Av. Remzi Kazmaz, tüketici mahkemesinin Passolig uygulamasını iptal ettiğini ancak e-bilet’in devam ettiğini söyledi.
Passolig ile e-bilet’in birbirine karıştırıldığını belirten Av. Remzi Kazmaz, yaptığı açıklamada, elektronik biletin sporda şiddeti önlemek amacıyla 6222 sayılı yasayla düzenlendiğini belirti. Passolig’in tüketici haklarına aykırı olduğu için tüketici mahkemesince yürütmenin durdurulduğunu hatırlatan Av. Kazmaz, e-biletle ilgili yönetmeliğinin iptali için Danıştay’da dava açılması gerektiğini bildirdi.

E-biletin neden sadece futbol seyircisine yönelik uygulandığını anlayamadıklarını vurgulayan Av. Kazmaz, görüşlerini şöyle dile getirdi:

“TFF sınıfta kalmıştır. Gençlik ve Spor Bakanı ile Spor Genel Müdürü bu yasa uygulamasından sorumludur. Adalet ve İçişleri Bakanı da bu sorumluluğa ortaktır. Ama asıl sorumluluk TFF’dedir. E-bilet uygulamasında şaibeleri derhal ortadan kaldıracak kesin hüküm 15 Mayıs’ta oluşacaktır. Bu karardan sonra TFF’nin alacağı tavır kamuoyunda dikkatle beklenmektedir.

En doğru yol kamuoyunda oluşan tepkinin ortadan kalkması için Passolig olayının Kulüpler Birliği tarafından hayata geçirilmesidir.

Devletin desteğiyle TFF ve Kulüpler Birliği’nin el ele vererek uygulayacakları bu değişiklik Türk Sporu’na büyük destek sağlayacaktır.

Aksi durumda, bu işi mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen uygulamayı sürdüren kulüp yöneticileri, güvenlik görevlileri, kartın satışına devam eden yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunma durumu ortaya çıkmış olacak.”

Av. Kazmaz, e-bilet konusunda da her türlü hukuki desteğe hazır olduğunu sözlerine ekledi.ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar