banner864

PFDK ceza yağdırdı! 14 Mart 2014, 13:57

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, yine ceza yağdırdı. Kurul, yarıda kalan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında çıkan olaylar nedeniyle Bordo-mavili ekibe 6 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Beşiktaş ve Bursaspor'a da 1'er maç seyircisiz oynama cezası verdi.
 PFDK, olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçının faturasını çıkardı. Trabzonspor'a 6 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Kuruldan yapılan açıklamada, Trabzonspor Kulübü'ne, Fenerbahçe ile Pazartesi günü sahalarında yaptıkları maçta, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içerisinde 4'üncü kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 80 bin lira para cezası verildiği bildirildi.

Trabzonspor'un ayrıca aynı müsabakada taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 5 maç seyircisiz oynama cezası aldığı kaydedildi.

Beşiktaş'a ise Eskişehirspor ile Pazar günü oynadıkları maçta, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içerisinde 4'üncü kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 maç seyircisiz oynama ve 80 bin lira para cezası, aynı müsabakada siyah-beyazlı taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle 10 bin lira para cezası verildi.

Bursaspor, cezası nedeniyle sadece kadın ve çocuklara oynadığı Kardemir Karabükspor maçının ardından, bir maç ceza daha aldı.

Ancak Bursaspor Kulübü'nün aldığı ceza, TFF'nin cezalı maçlar için uygulamaya koyduğu 'sadece kadın ve çocuk taraftarlar izleyebilir' kararını sorgulatacak cinstendi.

Çünkü Kardemir Karabükspor karşısında Bursa Atatürk Stadı'na gelen kadın ve çocuk taraftarların, kötü ve çirkin tezahüratları nedeniyle Bursaspor Kulübü 1 maç ceza daha aldı. Yeşil-beyazlı ekip, Karabükspor maçının ardından Torku Konyaspor'a karşı da kadın ve çocuk taraftarlarla oynayacak.

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl ise, Pazartesi günü sahalarında Kayserispor ile oynadıkları maçta, hakem soyunma odası koridorlarında sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 45 gün hak mahrumiyeti ve 22 bin lira para cezası aldı.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder